+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Mimarlık Ofisi

Pin It

"Yereli Taklit Değil, Tasarımın Bir Ögesi Olarak Yorumlamak Çağdaşlığın Gereği"

Çaycuma Belediyesi Çaycuma Spor Merkezi Mimari Proje Yarışması Ödül Töreni ve Kolokyumu 2 Nisan Cumartesi günü Çaycuma'da yapıldı.

Çaycuma Spor Merkezi Mimari Proje Yarışması Sonuçlandı

Çaycuma Spor Merkezi Mimari Proje Yarışması'na katılan 114 proje arasında, tam 3 gündür değerlendirme yapan seçici kurul birinciliğe Cenk Çeşmeli'nin tasarımını değer buldu.

Arkitera Ödülleri 2015 Sahiplerini Buldu

Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından verilen, gelenekselleşmiş Arkitera Ödülleri, 22 Aralık Salı akşamı Moda Sahnesi'nde yapılan törenle sahiplerini buldu.

Ankara’da Bulunan Üniversitelerde Görev Yapan Mimar-Akademisyenlerden Çağrı

Ankara'daki mimar akademisyenler, Mimarlar Odası Ankara Şubesi'nin baskı ve tehdit altında kaldığını belirterek bu durumdan duydukları endişeyi dile getiren bir basın bülteni yayınladı.

''Türkiye Projeleri'' ile Spor Yapıları Mercek Altına Alındı

TSMD’nin geçtiğimiz yıl başlattığı “Ankara’yı Değiştiren Projeler” panel serisi, tüm Türkiye'yi kapsayacak şekilde genişletilerek ikincisi Ankara’dan sonra Trabzon’da düzenlendi.

Materiart 2014

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Mimarlık Bölümü 5-6 Mayıs tarihlerinde mimarlık ve mimarlıkta materiality / cismaniyet üzerine bir atölye düzenliyor.

Mimarlık Mesleğinin Geleceği

5-20 Eylül tarihleri arasında kapılarını açacak Antalya Mimarlık Bienali'ne doğru yapılacak tartışma toplantılarından üçüncüsü 30 Ocak'ta Balıkesir'de düzenleniyor. Toplantı saat 16:00'da Ticaret Odası Toplantı Salonu'nda.

Türkiye Projeleri 2: Spor Yapıları Paneli

TSMD tarafından düzenlenen Türkiye Projeleri panel serisinin ikincisi, Seranit Grup markası olan Vanucci Mutfak&Banyo sponsorluğunda, “Spor Yapıları” teması ile 19 Kasım 2015 saat 15:00'da Trabzon Osman Turan Kültür ve Kongre Merkezi’nde yapılıyor.

Çaycuma Belediyesi Çaycuma Spor Merkezi Mimari Proje Yarışması

Zonguldak ili Çaycuma ilçesinde bir spor merkezinin yapılması amacıyla düzenlenen yarışmaya projelerin teslim edilmesi için son tarih 21 Mart 2016.

Arkitera Genç Mimar Ödülü 2015

Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından verilen Arkitera Genç Mimar Ödülü'nün amacı, nitelikli ürünler veren genç mimarların işleriyle tanınmasını sağlamak ve çalışmalarının değerlendirilmesi için ortam oluşturmaktır. Son başvuru 31 Temmuz 2015!

Kent Düşleri ProjeFikir Yarışmaları 7: "Mamak Askeri Cezaevi Değerlendirme Projesi Ulusal Fikir Yarışması"

Yarışmaya katılmak için son başvuru tarihi 8 Şubat 2013 (saat 18.30'a kadar).

"Mimarlık merkezinin çıkış sebebi aidiyet duygusunun artması ve yurtdışındaki örneklerin bir benzerinin Türkiye'de de yapılmasıydı"

Türk Serbest Mimarlar Derneği (TSMD) 13. Dönem Yönetim Kurulu üyeleri Adnan Aksu, Yeşim Hatırlı, Enis Öncüoğlu, Hasan Özbay ve Selim Vanlı ile bir söyleşi gerçekleştirdik. TSMD'nin güncel projelerinden mesleki sorunlarına dek pek çok konuda konuştuk.