+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Mimarlık Ofisi

Pin It

Turgut Cansever Ulusal Mimarlık Ödülleri 2017 Proje Dalı Sonuçlandı

Kepez Belediyesi tarafından Mimarlar Odası Antalya Şubesi koordinatörlüğünde düzenlenen Turgut Cansever Ulusal Mimarlık Ödülleri 2017 Proje Dalı sonuçlandı.

2013 Yılından Bugüne "Yarışmayla Yap"ılanlarda Son Durum

Son yıllarda düzenlenen yarışmaların uygulama sürecinde hangi aşamada olduklarını proje ekiplerine sorduk.

Cityscape Awards’da Ödül Alan Gökçeada Lise Kampüsü Yarışmayla Yap’ılıyor

Yarışma projesi, Cityscape Awards 2016''''da "Geleceğin Kamu, Kültür ve Turizm Yapıları" kategorisinde ödülüne layık görüldü.

Arkitera Ödülleri 2015 Sahiplerini Buldu

Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından verilen, gelenekselleşmiş Arkitera Ödülleri, 22 Aralık Salı akşamı Moda Sahnesi''''nde yapılan törenle sahiplerini buldu.

Hayata Geçirilecek 3 Yarışma Projesinde Son Durum Ne?

Son dönemde sonuçlanan yarışmalarla elde edilen projeler, inşa sürecinde hangi aşamadalar?

Türkiye Mimarlığını Sorguluyor "Kamusal Mimarlık" Sempozyumu

Sempozyum 8 Ekim Cumartesi günü TMMOB Mimarlar Odası Bursa Şubesi Konferans Salonu''''nda yapılacak.

Alfabenin Malzemesi: PAB Mimari Tasarım

PAB Mimarlık''''ın kurucuları Ali Eray ve Burçin Yıldırım''''ın konuşmacı olduğu, Yapı Fuarı kapsamındaki etkinlik 25 Mayıs''''ta TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi''''nde yapılacak.

2017 Betonart Mimarlık Yaz Okulu Başlıyor

16. Betonart Mimarlık Yaz Okulu, "Bir şans daha ver!" temasıyla, 20-29 Temmuz tarihleri arasında Bursa''''da, Bursa Çimento ve Bursa Beton''''un katkıları ile Bursa Çimento''''nun ev sahipliğinde yapılacak.

BETONART Yazar Buluşmaları #53

BETONART’ın PAB Mimarlık konuk editörlüğünde hazırlanan 53. sayısı için düzenlenecek yazar buluşması, 24 Ekim 2017 günü Studio-X İstanbul’da yapılacak.

Sergi Dinamikleri Üzerine Söyleşi

Moderatörlüğünü Eda Özgener ve Dilara Tekin Gezginti''''nin yaptığı panel 22 Mayıs 2018, saat 19:00''''da Studio-X Istanbul''''da yapılacak.

"Daha Fazla Bilgi ile Tasarlamak"

PAB Mimari Tasarım''''ın ortakları Pınar Gökbayrak, Ali Eray ve Burçin Yıldırım araştırmayı, daha çok bilerek yapmayı üretimlerinin önemli bir parçası olarak gördüklerini anlatıyor.

"Üretimi Artık Gençler Tanımlamaya Başlıyor"

Arkitera Genç Mimar ödülü 2015''''e layık görülen PAB Mimari Tasarım''''ın ortakları Pınar Gökbayrak, Ali Eray ve Burçin Yıldırım ile bir araya geldik.

Genç ve Konulara Amatör Yaklaşan Bir Ofisten Evrilmeye Başladık

PAB ile ofis yapısı, projeleri ve mimarlığa nasıl baktıkları hakkında konuştuk.

Ali Eray

1980 İstanbul'da doğdu. Alman Lisesi'nin ardından, 2003 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi'nde mimarlık lisans eğitimini, 2005 yılında ise Hollanda Delft Teknik Üniversitesi'nde yüksek lisans eğitimini tamamladı.

UN Studio ve Tabanlıoğlu Mimarlık gibi yurtiçinde ve yurtdışında çeşitli mimarlık ofislerindeki çalışmalarının ardından 2007'den itibaren iki ortağı ile birlikte kurduğu PAB Mimari Tasarım bünyesinde üretimine devam etmektedir.

Trabzon Eski Tekel Binası Yeniden Canlandırma Ulusal Mimari Proje Yarışması ile Gökçeada Lise Kampüsü Mimari Proje Yarışması'nda 1.'lik ödülü , birçok ulusal ve önseçimli mimari proje yarışmalarında ödüller kazanmıştır.

Namık Kemal Üniversitesi Merkezi Derslikler Binası 2013 yılında Arkitera İşveren Ödülü'nü kazanmış; Ayhan Şahenk Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Binası ise 2014 Ulusal Mimarlık Ödülleri Yapı Dalı Adayı olarak seçilmiştir.

2008-2012 yılları arasında Betonart mimarlık dergisinin yayın kurulunda ve üretiminde yer alan Ali Eray, çeşitli üniversitelerde jüri üyeliği ve proje dersi yürütücülüğü yapmıştır. 13. Venedik Bienali kapsamında Dünya'nın En İyi Genç Mimarları Seçkisi'ne seçilmiş ve "Mimarlar Fuori'de Buluşuyor" sunumlarına davet edilmiştir. 2012 yılında 1. İstanbul Tasarım Bienali'ne 'Tasarlamak Ya Da Yapmak' isimli projesi ile katılmış; 2013 yılından itibaren 'Öğrenim Mekanları' adlı araştırma projesi adı altında fiziksel mekan ve eğitimin ilişkisini sorgulayan çalışmalar yürütmektir.