+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Mimarlık Ofisi

Pin It

İstanbulSMD MIPIM'de Türk Mimarlarını Tanıttı

İstanbul Serbest Mimarlar Derneği (İstanbulSMD) bu yıl ilk kez resmi olarak bulunduğu MIPIM'de, Türk mimarlarının yurtdışı pazarlara açılması için önemli bir adım attı.

"Bir Vizyonun Peşinde: ERA Mimarlık’ın 40 Yılı" Sergisi

Sergi, 16-30 Ocak tarihleri arasında 10:00 - 19:00 saatleri arasında ziyarete açık olacak.

Autodesk - "Şimdi Türkiye'de BIM Zamanı" Semineri

Etkinlik 26 Mart'ta YEM'de gerçekleşecek.

Tasarım Öyküleri: Yerli ve Dünyanın Farklı Ülkelerinden Genç Mimarlar Deneyimlerini Paylaşıyorlar

İstanbul Serbest Mimarlar Derneği'nin düzenlediği "Tasarım Öyküleri: Yerli ve Dünyanın Farklı Ülkelerinden Genç Mimarlar Deneyimlerini Paylaşıyorlar" etkinliği Türkiye ve dünyadan genç mimarların katılımıyla 5 Mayıs Salı günü YEM'de.

"Büyük Bir Yapıdan Ziyade Düşey, Yerle Bütünleşen Bir Form Oldu"

Ağustos ayının İş Üstünde söyleşisinde Garanti Teknoloji Kampüsü projesini ele aldık. Ali Hızıroğlu ile ilk eskizden inşaata, projenin seyrini takip ettik.

"Türkiye'deki Mimarlık Ortamında Sık Sık Çekişmeler Gözlemliyoruz"

ERA Mimarlık'tan Ertun Hızıroğlu ve Ali Hızıroğlu ile bir söyleşi gerçekleştirdik.

Ali Hızıroğlu

Saint Joseph Lisesi'ni bitirdi. Paris’te mansiyon ile mezun olduğu Ecole Spéciale d'Architecture'da tasarım atölyesi asistanlığını yürüttü.

Columbia Üniversitesi'nde mimari ve kentsel tasarım yüksek lisansını tamamladı. New York'tan Türkiye'ye dönmesinin ardından 2003’ten itibaren ERA'da çalışmaya başladı. Bireysel mimari çözümlerdense ekip çalışmasıyla, işbirliği içinde geliştirilen bir mimari yaklaşımı benimsedi ve şirket kültürüne kazandırdı. ERA’da tasarım odaklı mimari proje süreçlerinde yer almasının yanı sıra bu projelerin şantiyelerinde uygulamaya ilişkin deneyim kazandı. Garanti Teknoloji Kampüsü, Zorlu Center, İstanbul Teknopark gibi büyük ölçekli, karma programlı ve kompleks geometrilere sahip projelerin tasarım süreçlerini yönetti. 2007’de ERA’nın Çin’deki deneyimlerinin başlangıcını teşkil eden Shenyang Starmall Plaza projesi ile Dünya Mimarlık Festivali WAF’ta finale kaldı. Halen ERA’nın İstanbul ve kuruluşundan itibaren aktif rol üstlendiği Pekin ofislerinde mimari ve kentsel tasarım alanlarında çalışmalarını sürdürüyor