+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Mimarlık Ofisi

Pin It

Karabağlar Belediyesi Kamusal Açık Mekan ve Kent Meydanı Kentsel Tasarım Yarışması Sonuçlandı

İzmir Karabağlar Belediye Başkanlığı tarafından, kentsel yaşam kalitesi ve kentin mekansal kimliğine katkı sağlayacak tasarım yaklaşımları ile işlevsel ve yenilikçi çözümler öneren uygulanabilir projelerin elde edilmesi amacıyla açılan yarışma sonuçlandı.

Turgut Cansever Ulusal Mimarlık Ödülleri 2017 Proje Dalı Sonuçlandı

Kepez Belediyesi tarafından Mimarlar Odası Antalya Şubesi koordinatörlüğünde düzenlenen Turgut Cansever Ulusal Mimarlık Ödülleri 2017 Proje Dalı sonuçlandı.

Kemal Kurdaş Anıt Mezarı''''nın İnşaatı Tamamlandı!

2013 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi tarafından açılan ulusal mimari proje yarışmasını Ali Sinan Mimarlık / Toz''''lu Atölye ve MDesign kazanmıştı.

Konyaaltı Sahili Mimari ve Kıyı Düzenlemesi Fikir Projesi Yarışması Sonuçlandı

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından açılan Konyaaltı Sahili Mimari ve Kıyı Düzenlemesi Fikir Projesi Yarışması''''nın sonuçları belli oldu.

"YAP İstanbul Modern: Yeni Mimarlık Programı"nın Beş Finalisti Belli Oldu

"YAP İstanbul Modern: Yeni Mimarlık Programı"nın ikincisi için öneri geliştirecek beş finalist belirlendi. Seçilen projeler, 2015 yılında İstanbul Modern''''in bahçesinde uygulanacak.

YAP İstanbul Modern: Yeni Mimarlık Programı

"YAP İstanbul Modern: Yeni Mimarlık Programı" 10 Haziran''''da başlıyor.

Ali Sinan

2007-2012 yılları arasında ODTÜ Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümünde lisans eğitimini tamamladı.

Lisans eğitimi sırasında girdiği mimari proje yarışmalarından dereceler elde etti. 2013 yılında başladığı ODTÜ Mimarlık Fakültesi Restorasyon Bölümü'nde yüksek lisans eğitimini sürdürmektedir.

2016-2017 yılları arasında ODTÜ Mimarlık Bölümü 4. sınıf tasarım stüdyosunda, 2017 yılından itibaren TOBB ETÜ Mimarlık Bölümünde mimari tasarım stüdyosunda yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak görev yapmaktadır. Aynı zamanda çeşitli üniversitelerin mimarlık bölümlerine jüri üyesi olarak katılım sağlamıştır.

Profesyonel iş yaşamına 2013 yılında Ali Sinan Mimarlık Atölyesi’nde başlayan Sinan, çalışmalarını 2018 yılından itibaren kurucusu olduğu ASMA çatısı altında sürdürmektedir. Bu süre zarfında birçok proje deneyimi elde etmiş ve mimari proje yarışmalarında ödüller kazanmıştır. Meslek pratiğinin yanında TSMD-Serbest Mimar Dergisinin yayın yürütme komisyonunda ve çeşitli mimari etkinliklerde yer almaktadır.