+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Mimarlık Ofisi

Pin It

12. RAF Ürün Dergisi Kapak Tasarım Yarışması Sonuçlandı!

RAF Ürün Dergisi''''nin 2018 Ocak sayısının kapağında yer alacak tasarım, arkitera.com editörlerinin ön elemesi ve jüri üyelerinin oylarıyla belirlendi.

Gelibolu Tarihi Alanı – Yeni Şehitlik Tasarımları Fikir Projesi Yarışması Sonuçlandı

Gelibolu Yarımadası Tarihi Alanı ‐ Yeni Şehitlik Tasarımları Fikir Projesi Yarışması için İdare’ye, ön seçimi geçen 10 proje ulaşmış olup, jüri, yaptığı değerlendirme sonucunda ödül ve mansiyon kazanan projeleri belirledi.

Türkiye''''nin Ürün Dergisi RAF''''ın Mayıs Sayısı Çıktı!

RAF Ürün Dergisi''''nin 68. sayısı çıktı! Mayıs sayısı yeni ürün tanıtımları ve proje sayfasıyla dikkat çekiyor.

RAF Ürün Dergisi''''nin Mart Sayısı Çıktı!

Türkiye''''nin ürün dergisi RAF''''ın 67. sayısı çıktı. Mart sayısında proje bölümünde Ergün Mimarlık tarafından tasarlanan Mermerler Plaza inceleniyor. Kapak tasarımı ise Ömer Yılmaz''''a ait.

2013 Yılından Bugüne "Yarışmayla Yap"ılanlarda Son Durum

Son yıllarda düzenlenen yarışmaların uygulama sürecinde hangi aşamada olduklarını proje ekiplerine sorduk.

VitrA ile Venedik Mimarlık Bienali''''ne Doğru

Mimar Arman Akdoğan''''ın moderatörlüğünde yapılacak panelde, konuşmacı olarak Burak Altınışık, Cem Sorguç, Han Tümertekin ve Ömer Selçuk Baz yer alacak.

Yarışmalar ve Mimarlık Sempozyumu 2014

Seranit Yapı Grubu sponsorluğunda hayata geçen Yarışmayla Yap projesi kapsamında, 9 Mayıs 2014''''te Orta Doğu Teknik Üniversitesi''''nde Yarışmalar ve Mimarlık Sempozyumu düzenleniyor.

Obsessions

Celal Abdi Güzer''''in Türkiye çağdaş mimarlık ortamı ile ilgili yapacağı sunum sonrasında "takıntılar" üzerine konuşacak mimarların bir araya geleceği etkinlik 12 Haziran Cuma günü Roterdam Post Office''''de.

Bir Turizm Boğazı Olarak Balıkesir

TMMOB Mimarlar Odası Balıkesir Şubesi''''nin düzenlediği “Bir Turizm Boğazı Olarak Balıkesir” paneli 16 Ocak 2016 Cumartesi günü, saat 14:00''''da Balıkesir Ticaret Odası''''nda yapılacak.

12. RAF Ürün Dergisi Kapak Tasarım Yarışması

Bu sene 12.''''si düzenlenen RAF Kapak Tasarım Yarışması''''na son başvuru tarihi 15 Aralık 2017.

Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri 2016

Bu yıl 15. kez düzenlenen Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri''''ne katılım için son tarih 1 Nisan 2016.

Arkitera Genç Mimar Ödülü 2014

Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından verilen Arkitera Genç Mimar Ödülü''''nün amacı, nitelikli ürünler veren genç mimarların işleriyle tanınmasını sağlamak ve çalışmalarının değerlendirilmesi için ortam oluşturmaktır. Son başvuru 17 Ekim 2014.

"Ülkemizde Mimari Manifesto Belirleyen Bir Kurum Yok"

Birkaç Mimar söyleşilerinin sıradaki konuğu Arman Akdoğan.

"Günümüzde heyecan duymaktan çok, yaklaşım zıtlıklarını izlemenin eğlenceli olduğunu söyleyebilirim"

2013 Yılı Arkitera Genç Mimar Ödülü sahibi, Rotterdam''''lı mimarlık ofisi IND[Inter.National.Design] kurucu ortağı Arman Akdoğan ile bir söyleşi gerçekleştirdik. Genç mimar olmak, mimarlık ve bienaller üzerine sohbet ettik.

"Hollanda''''da da Birçok Proje Yarışma Sonrası Hayata Geçmiyor"

IND[Inter.National.Design]''''nin kurucu ortaklarından Arman Akdoğan ile Hollanda''''dan Türkiye''''ye yarışmalar ve kamu kurumlarının kente dair politikaları hakkında konuştuk.

"West 8''''i çok farklı bir Hollanda ofisi olarak görüyorum"

Pınar Gökbayrak ve Burçin Yıldırım, West 8''''ın ortaklarından Martin Biewenga ve West 8''''da çalışan mimarlardan Arman Akdoğan ile bir Söyleşi gerçekleştirdi.

Arman Akdoğan

1999 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü'nden mezun oldu. Öğrencilik yılları ve 2000 yılına kadar Erginoğlu ve Çalışlar mimarlıkta tasarımcı olarak çalıştı.

2000 yılında yüksek lisans öğrenimi için Hollanda'ya yerleşti. Berlage Institute'da 2000-2003 yılları arasında eğitimini tamamladı. Yüksek lisans tezini Rotterdam'daki kent içerisindeki oluşmuş ticari dokunun göçmen kitlesiyle ilişkilerini ve gelişimlerine ait projeler üretilmesi üzerine geliştirdi ve sundu. Berlage'den mezuniyetin hemen ardından 2003-2006 yılları arasında Rotterdam bazlı West 8'te, kurucu ortak Adriaan Geuze ile mimarlık ve kent planlaması üzerine tasarımcı ve proje yöneticisi olarak çalıştı. Bu dönemde birçok mimari ve kent planlama projelerinde yer aldı. En önemli projesi, 2004 yılının ardından yarışma ile kazanılan inşaata geçmesi ile tasarım katkılarıyla, Rotterdam Merkez İstasyonu'dur.

2006 yılında davet üzerine OMA (Office for Metropolitan Architecture), Rem Koolhaas ile çalıştı. Bu dönemde Stadion plein Amsterdam yarışma projesini kazandı. Qatar'da master plan ve Boompjes Rotterdam yüksek katlı ofis binasını tasarladı. 2005 yılında Rotterdam Mimarlık Bienali'ne misafir kürator olarak davet edildi. Türkiye turizm gelişimini inceleyen, eleştiren Capitalist Metastasis adlı çalışmayı sergiledi.

2006 yılının sonunda Felix Madrazo ile birlikte kişisel olarak girdikleri Ceuta, İspanya (Cebelitarık Boğazı) toplu konut uluslarası yarışma projesini kazandı. Ceuta'daki 22.000 metrekarelik alanın inşa edilmeye dönüşmesinin ivmesi sayesinde Felix Madrazo ile birlikte IND [Inter.National.Design]'ı Rotterdam'da kurdu. 2007 yılında yine Rotterdam Bienali'ne Kazakistan'ın başkenti Astana araştırması, Capital vs. Capital adlı çalışması ile IND olarak sergiye davet edildi. 2009 yılından sonra Türkiye'deki projelerin artmasıyla IND [İstanbul] ofisini resmi olarak kurdu. Türkiye de Koç Yüzme Havuzu ile Ulusal Mimarlık Ödülleri'nde 2012 yılında en iyi ulusal proje ödülüne layık görüldü. Projelerini IND ile birlikte Baku, Bursa, İstanbul ve Muğla'da mimari proje ve kent planlaması pratikleri ile yürütmektedir.

Arman Akdoğan 2008 yılında Venedik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'ne misafir eğitmen olarak Felix Madrazo ile davet edildi. Öğretim görevini bu yıllardan itibaren Rotterdam Mimarlık Akademisi ve diğer okullarda davetli olarak devam ettirmektedir.