+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Mimarlık Ofisi

Pin It

Arkiv Seçkileri'nde Yer Alan Projeler Arasından "Yılın Binası"nı Belirleyin

Arkiv Seçkileri 2012'de 41 adet proje yer aldı. Peki jüri siz olsaydınız hangisini seçerdiniz? "Yılın Binası"nı Siz Belirleyin Arkiv Seçkileri'nde yer alan projeler arasından "Yılın Binası"nı belirleyin...

Arkiv Seçkileri 2012 ile Yılın Nitelikli Yapıları Belirlendi!

Arkitera Mimarlık Merkezi'nin, Türkiye'deki mimarlık üretimini belgelemek amacıyla bu yıl altıncısını gerçekleştirdiği ARKİV Seçkileri'nin sonuçları belli oldu.

2012'nin En Nitelikli Yapıları ARKİV Seçkileri'nde Bir Araya Geliyor

Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından her sene düzenlenen ve Türkiye'de son bir yıl içinde üretilmiş olan nitelikli yapıları ön plana çıkarmayı hedefleyen Arkiv Seçkileri için süreç başlıyor!

A.Tufan Arkayın

1955'de İzmir'de doğdu. 1980 yılında Ege Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Mimarlık Bölümü'nü bitirdi.

Mimarlığın yanı sıra karikatür çizmeyi kendine hobi edindi. Birçok dergi ve yayın organında karikatürleri yer aldı. Yurtiçi ve yurtdışı yarışmalara katıldı. Bunlardan birçok ödül kazandı. Resim ve heykel çalışmaları olup, fotoğraf sergileri de açmakta. İzmir Serbest Mimarlar Derneği Üyesi olan A. Tufan Arkayın İzmir Mimarlar Odası Yönetim Kurulunda üç dönem kurul üyeliği yaptı.

A.Tufan Arkayın 1993 yılında Arkayın Mimarlık'ı kurdu. Kuruluşundan günümüze kadar seviyeli gelişme gösteren Arkayın Mimarlık, ülke genelindeki çalışmalarının büyük bir kısmını Özel Konut, Siteler, Endüstriyel Yapılar, Otel ve Tatil Köyleri, Çarşı ve Ticaret Merkezleri, Kentsel Tasarım ve Çevre Düzenleme proje ve uygulama işlerini oluşturduğu profesyonel kadrosu ile başarıyla tamamladı. Başarılı deneyim ve birikimlerini her geçen gün geliştiren Arkayın Mimarlık, mimarlığın bir kültürel eylem olduğunu benimseyerek yüksek kalite ve yaratıcı çözümler önermek amacıyla mimari projelerini hayata geçirmeye devam etmekte.