+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Mimarlık Ofisi

Pin It

2017'de En Çok Okunan Söyleşiler

2017'de Arkitera.com'da en çok okunan 5 söyleşiyi yeniden incelemek ister misiniz?

Bahadır Kul Söyleşisi

AKG Gazbeton'un ev sahipliğinde İzmir Mimarlık Merkezi'nde gerçekleştirilecek olan söyleşide Bahadır Kul, tasarladığı projelerini ve mega yapılarda tasarım inceliklerini anlatacak.

Yeşil Rapido Dünya Çevre Günü Özel Etkinliği: Yeşil Binalar ve Ötesi

Yeşil Binalar ve Ötesi Konferansı 5 Haziran'da Lazzoni Otel'de yapılacak.

Konuşmalar: Bahadır Kul

5 Nisan'da Gebze Teknik Üniversitesi'nde düzenlenen konferansın konuğu Bahadır Kul olacak.

Bahadır Kul ile Mimarlık Üzerine

Haliç Üniversitesi Mimarlık Ve Tasarım Kulübü tarafından düzenlenen "Bahadır Kul ile Mimarlık Üzerine" söyleşisi, 21 Mart'ta Haliç Üniversitesi Sütlüce Yerleşkesi'nde yapılacak.

Çuhadaroğlu Alüminyum 2014 Öğrenci Proje Yarışması

Bu yıl onbirincisi düzenlenecek Çuhadaroğlu Alüminyum 2014 Öğrenci Proje Yarışması için son teslim tarihi 15 Eylül 2014.

"Kayseri, Dergilerde Gördüğümüz Projelerin Yanından Geçtiğimiz Bir Kentti"

Süperkent Kayseri dosyamızın üçüncü konuğu, Kayseri'de 10 sene süren meslek yaşamından sonra ofisini İstanbul'a taşıyan Bahadır Kul oldu.

"Genç Olduğumuz ve Büyük İşler Alabildiğimiz için Eleştiriliyoruz"

Kayseri'nin genç mimarlık ofisi Ofiss Mimarca son dönemlerde Nevşehir ve Kayseri Şehirler Arası Otobüs Terminalleri, Kayseri Kadir Has Stadyumu gibi ses getiren projeleriyle tanındı.

Bahadır Kul

1979 Van doğumlu Bahadır Kul, yeni nesil mimarlardandır.

2003 yılında BKA’yı kurduğu  günden bu yana, mimarlık ve kentsel tasarım üzerine olan birçok projesi yayımlanmıştır. 1999 yılında  Erciyes Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nden birincilikle mezun olmuştur. Eğitimi sırasında birçok ulusal yarışmada ödüller kazanmış, mezuniyetinden sonra özellikle iç mimari tasarım uygulamalarına  yönelik çalışmalar yapmıştır.

Sonrasında Erciyes Üniversitesi Mimarlık, Peyzaj ve Kentsel Tasarım programında “Tarihi Kentsel Mekânların Yeniden Kullanımı ve Fonksiyonlaşması” üzerine tezini  yazarak yüksek lisansını tamamlamıştır.  

2008 ve 2009 yıllarında Erciyes Üniversitesi Mimarlık stüdyolarında proje yürütücüsü ve jüri olarak görev almıştır. Projelerinden 2009 yılında Kadir Has Kongre ve Spor Merkezi ile Kayseri Batı İlçe Terminali ve 2013 yılında Kayseri Buz Pisti yapıları Arkiv Seçkileri'nde yer almaya değer görülmüştür.