+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Mimarlık Ofisi

Pin It

GL!C Buluşmaları 04''''te İşleyen Mekanlar Konuşuldu

Grohe Türkiye ile Arkitera Mimarlık Merkezi iş birliğiyle düzenlenen GL!C Buluşmaları''''nın dördüncüsü 1 Kasım Perşembe akşamı Grohe Live Center’da yapıldı.

Turgut Cansever Ulusal Mimarlık Ödülleri 2017 Proje Dalı Sonuçlandı

Kepez Belediyesi tarafından Mimarlar Odası Antalya Şubesi koordinatörlüğünde düzenlenen Turgut Cansever Ulusal Mimarlık Ödülleri 2017 Proje Dalı sonuçlandı.

2013 Yılından Bugüne "Yarışmayla Yap"ılanlarda Son Durum

Son yıllarda düzenlenen yarışmaların uygulama sürecinde hangi aşamada olduklarını proje ekiplerine sorduk.

Cityscape Awards’da Ödül Alan Gökçeada Lise Kampüsü Yarışmayla Yap’ılıyor

Yarışma projesi, Cityscape Awards 2016''''da "Geleceğin Kamu, Kültür ve Turizm Yapıları" kategorisinde ödülüne layık görüldü.

Arkitera Ödülleri 2015 Sahiplerini Buldu

Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından verilen, gelenekselleşmiş Arkitera Ödülleri, 22 Aralık Salı akşamı Moda Sahnesi''''nde yapılan törenle sahiplerini buldu.

Yapı Sektöründe İletişim Toplantıları: Kariyer

Mimarlık Fakültesi''''nden mezun olup sektörün farklı alanlarında uzmanlaşmış 6 isim, 13 Mayıs Cuma günü Yapı Fuarı''''nda öğrenciler ve genç mimarlarla buluşacak.

Alfabenin Malzemesi: PAB Mimari Tasarım

PAB Mimarlık''''ın kurucuları Ali Eray ve Burçin Yıldırım''''ın konuşmacı olduğu, Yapı Fuarı kapsamındaki etkinlik 25 Mayıs''''ta TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi''''nde yapılacak.

2017 Betonart Mimarlık Yaz Okulu Başlıyor

16. Betonart Mimarlık Yaz Okulu, "Bir şans daha ver!" temasıyla, 20-29 Temmuz tarihleri arasında Bursa''''da, Bursa Çimento ve Bursa Beton''''un katkıları ile Bursa Çimento''''nun ev sahipliğinde yapılacak.

BETONART Yazar Buluşmaları #53

BETONART’ın PAB Mimarlık konuk editörlüğünde hazırlanan 53. sayısı için düzenlenecek yazar buluşması, 24 Ekim 2017 günü Studio-X İstanbul’da yapılacak.

GL!C (GROHE Live!Center) Buluşmaları-04: İşleyen Mekanlar

GL!C (GROHE Live!Center) Buluşmaları''''nın dördüncüsü, "İşleyen Mekanlar" üst başlığıyla 1 Kasım''''da GROHE Live! Center Istanbul''''da yapılacak.

MimED 2017 Öğrenci Proje Yarışması

Bu sene 16.kez düzenlenen MimED 2017 Öğrenci Proje Yarışması''''na son başvuru tarihi 8 Kasım 2017.

Bakırköy Demirciler Çarşısı ve Yakın Çevresi Ulusal Öğrenci Mimari Fikir Projesi Yarışması

Özgün işlevini büyük ölçüde yitirmiş tarihi kentsel mekânın yeniden kent yaşamına katılmasına yönelik fikirlerin üretilmesini amaçlayan yarışmanın son başvuru tarihi 24 Ekim 2016.

"Üç Boyutlu Bir Yapıyı İki Boyutlu Bir Düzlemde Temsil Etme Çabası, Büyük Oranda Kişisel Yorum Gerektiren Bir İş"

Mimarların ve fotoğraf sanatçılarının belirli konular üzerinde farklılaşan bakış açılarını aktardığımız Mimarlık + Fotoğraf söyleşi serisinde sorularımızı mimar Burçin Yıldırım yanıtlıyor.

"Her Projede Mevcut Tipolojileri Esnetmeye Çalışıyoruz"

"Ortak çalışma alanları” söyleşi serimize, İstanbul Sanayi Bölgesi''''nde 2016’dan beri aktif olan Habita ile devam ediyoruz.

"Daha Fazla Bilgi ile Tasarlamak"

PAB Mimari Tasarım''''ın ortakları Pınar Gökbayrak, Ali Eray ve Burçin Yıldırım araştırmayı, daha çok bilerek yapmayı üretimlerinin önemli bir parçası olarak gördüklerini anlatıyor.

"Üretimi Artık Gençler Tanımlamaya Başlıyor"

Arkitera Genç Mimar ödülü 2015''''e layık görülen PAB Mimari Tasarım''''ın ortakları Pınar Gökbayrak, Ali Eray ve Burçin Yıldırım ile bir araya geldik.

Genç ve Konulara Amatör Yaklaşan Bir Ofisten Evrilmeye Başladık

PAB ile ofis yapısı, projeleri ve mimarlığa nasıl baktıkları hakkında konuştuk.

Uluslararası Havalimanı Projelerinde Proje Tasarım Süreci

Einstein, "Bilgi malumat değildir. Bilmenin tek yolu deneyimlemektir." diyor. Bir konuyu tartışabilirsiniz ama bu size sadece felsefi bir anlayış kazandırır. Bir konuyu bilmek istiyorsanız onu deneyimlemelisiniz.

İztuzu Kumsalı Kurtarma Platformu’ndan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na Mektup

İztuzu Kumsalı Kurtarma Platformu’nun, İztuzu Kumsalı Deniz Kaplumbağası Bakım Merkezi ve Günübirlik Rekreasyon Alanı Tasarımı Fikir Projesi Yarışması’nın şartnamesindeki hususlara itirazlarını ve gerekçelerini içeren mektubu:

17-18 Temmuz Düzce Sel Felaketi, Bu Kader Değil!

17-18 Temmuz tarihinde yaşanan Düzce Sel Felaketi kaderimiz değildir. Sel felaketiyle beraber yaşanan can ve mal kaybını belgelemek ve sonraki felaketlerin önüne geçmek üzere hazırlanmış bir yazıdır.

Burçin Yıldırım

1980 İstanbul'da doğdu. İstek Acıbadem Lisesi'nin ardından, 2004 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi'nde mimarlık eğitimini tamamladı. Lisans eğitiminin bir bölümünü Eindhoven Teknik Üniversitesi'nde sürdürmüştür.

2007 yılında tamamladığı İstanbul Teknik Üniversitesi Mimari Tasarım Programı'ndaki yüksek lisans eğitimi süresince çeşitli mimari ofislerde mesleki çalışmalarını sürdürdü. 2007'den itibaren iki ortağı ile birlikte yürüttüğü PAB Mimari Tasarım bünyesinde mimari üretimine devam etmektedir.

Gökçeada Lise Kampüsü Mimari Proje Yarışması'nda 1.'lik ödülü ile birçok ulusal ve önseçimli mimari proje yarışmalarında ödüller kazanmıştır.

Namık Kemal Üniversitesi Merkezi Derslikler Binası 2013 yılında Arkitera İşveren Ödülü'nü kazanmış; Ayhan Şahenk Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Binası ise 2014 Ulusal Mimarlık Ödülleri Yapı Dalı Adayı olarak seçilmiştir.

2004-2012 yılları arasında Betonart mimarlık dergisinin editörlüğünü yürütmüştür. 2008-2012 yılları arasında Betonart mimarlık dergisinin yayın kurulunda ve üretiminde yer alan Burçin Yıldırım, çeşitli üniversitelerde jüri üyeliği ve proje dersi yürütücülüğü yapmıştır. 13. Venedik Bienali kapsamında Dünya'nın En İyi Genç Mimarları Seçkisi'ne seçilmiş ve "Mimarlar Fuori'de Buluşuyor" sunumlarına davet edilmiştir. 2012 yılında 1. İstanbul Tasarım Bienali'ne 'Tasarlamak Ya Da Yapmak' isimli projesi ile katılmış; 2013 yılından itibaren 'Öğrenim Mekanları' adlı araştırma projesi adı altında fiziksel mekan ve eğitimin ilişkisini sorgulayan çalışmalar yürütmektir.