+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Mimarlık OfisiPin It

Türkiye Mimarlık Yıllığı 2017 için Seçilen Projeler Belli Oldu

2017 yılında inşaatı tamamlanan 51 adet projenin seçildiği Mimarlık Yıllığı'nda bu yıl, 31 mimari proje, 10 iç mekan, 5 yerleştirme/geçici strüktür, 4 renovasyon/yeniden işlevlendirme ve son olarak 1 adet kentsel tasarım/peyzaj projesi yer alıyor.

İstanbul'da Yeni Bir Opera Salonu

Modern mimarisiyle dışarıdan bakıldığında bile etkileyici ve dikkat çekici bir bina Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezi. Salonu ve sahnesi ise gerçekten çarpıcı, İstanbul'da ve ülkede bulunmayan türden.

ArkiPARC 2013 Ödülleri Sahiplerini Buldu

"Cumhuriyet'in 100. yılında 10 Kala Gayrimenkul" temasıyla 10-11 Nisan tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen ArkiPARC 2013'te Gayimenkul Ödülleri, Sürdürülebilirlik Ödülü ve Belediye Ödülü sahiplerini buldu.

ArkiPARC Gayrimenkul Ödülü'nde 18 Proje Finale Kaldı

Arkitera Mimarlık Merkezi'nin "Kentsel Kalite için Diyalog" ana teması altında 10-11 Nisan tarihleri arasında İstanbul, Haliç Kongre Merkezi'nde gerçekleştireceği ArkiPARC Gayrimenkul Fuarı, önemli bir paylaşım platformu olması ile dikkat çekiyor.

Türkiye'nin "İlk" Gayrimenkul Ödülü 4. Kez Sahiplerini Arıyor

Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından ilk kez 2008'de verilen ve Türkiye'nin gayrimenkul alanındaki ilk ödülü olan ArkiPARC Gayrimenkul Ödülü 2013 için başvurular 18 Eylül 2012 Salı günü başladı.

Türkiye Mimarlık Yıllığı 2017

Arkitera Mimarlık Merkezi'nin geliştirdiği Türkiye Mimarlık Yıllığı, yerli veya yabancı tasarımcılar tarafından, son bir yılda üretilen yapılı çevreyi tartışmaya açmayı, sergilemeyi ve belgelemeyi amaçlıyor.

ArkiPARC Gayrimenkul Ödülü 2013

Gayrimenkul Ödülü'ne son başvuru tarihi 28 Şubat 2013.

Arkitera İşveren Ödülü 2011

"2011 Arkitera İşveren Ödülü" için son başvuru tarihi, 24 Ekim 2011 Pazartesi gününe kadar uzatıldı.

Cemal Mutlu

1951'de Ankara'da doğdu. Cemal Mutlu ODTÜ Mimarlık Fakültesi Lisans Programı'nı 1974'de, lisans üstü eğitimini 1978’de tamamladı.

ODTÜ‘de İnşaat Mühendisliği, Beden Eğitimi ve Spor Bölümünde asistanlık yaptı ve 1981'de Louvain La Neuve Üniversitesi'nde araştırmacı olarak çalıştı.

Bugüne kadar da aralıksız olarak meslek pratiği içinde bulunmaktadır. Mimari çalışmaları, Cemal Mutlu Mimarlık Hizmetleri çatısı altında, 1993 yılında kurmuş olduğu Optimus Mimarlık ve 1996 yılında kurulan Mozaik İnşaat ve Mimarlık Ltd'de devam etmektedir.

Az, çok katlı konutlar, turizm tesisleri, konferans, kültür merkezleri, eğitim, ticari amaçlı yapılar, marina tesisleri gibi farklı alanlarda uygulama ve iç mekan düzenleme çalışmaları bulunmaktadır.

İşleri, Bolonya ve İstanbul’da, Kentsel Rönesans sergisinde yer almıştır. Çok sayıda yarışmaya davet edilmiş ve birincilik alan tasarımlarından bazıları hayata geçmiştir.

Cemal Mutlu, Ankara Sheraton Otel projesinde jüri üyeliği, SEV Tarsus Kampus Mimari Proje Yarışmasında Jüri başkanlığı ve 2011 Arkitera İşveren Ödülünde Jüri üyeliği yapmıştır. Dönemsel işleri mimari dergilerde ve mecralarda yayınlanmıştır.