+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Mimarlık Ofisi

Pin It

Kent Hakkı, Ölçek ve Siyaset

Sol siyaset hem kendi toplum projesinin içeriğini hem de ona ulaşmak için nasıl bir siyasi strateji izlenmesi gerektiğini kent ölçeğine bağlı kalarak tarif edebilir mi?

Cenk Saraçoğlu

Cenk Saraçoğlu lisans eğitimini 2002 yılında tamamlamasının ardından başladığı işletme yüksek lisans ve mimari yüksek lisans programlarını eş zamanlı olarak sürdürdü.

Birçok mimarlık ve iç mimarlık ofislerinde tasarımcı olarak çalıştı; şantiyelerde koordinatör olarak uygulama deneyimleri elde etti.,

2006 yılından itibaren serbest olarak çalışmaya başladı. Sonrasında ortaklarıyla kurduğu mimarlık ofisinden 2013 senesinde ayrılarak 34 Architects'i kurdu. 2014 senesinde New York'ta bulunduğu süre içerisinde Pratt Institute'de (School of Architecture) atölye çalışmalarına katıldı.

34 Architects bünyesinde düzenlediği 34 Preset Atölyeleri'nde ve Mimarlar Odası İstanbul Şubesi'nin düzenlediği Kent Düşleri Atölyeleri'nde yürütücülük yapmaktadır.

Aynı zamanda Mimarlar Odası istanbul Şube Trakya Büyükkent Bölge Temsilciliği'nde yönetim kurul üyesi olarak faaliyet göstermektedir.

Evli ve bir çocuk babasıdır.

Projeleri