+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.

Pin It

Türkiye Mimarlık Yıllığı 2017 için Seçilen Projeler Belli Oldu

2017 yılında inşaatı tamamlanan 51 adet projenin seçildiği Mimarlık Yıllığı'nda bu yıl, 31 mimari proje, 10 iç mekan, 5 yerleştirme/geçici strüktür, 4 renovasyon/yeniden işlevlendirme ve son olarak 1 adet kentsel tasarım/peyzaj projesi yer alıyor.

9 Tasarım Ekibinin Yerleştirmeleri Beşiktaş Çiçek Festivali'nde

6-15 Mayıs tarihlerinde gerçekleşecek olan Beşiktaş Uluslararası Bahçe ve Çiçek Festivali'nde, SO? Mimarlık ve Fikriyat'ın davet ettiği tasarım ekipleri, Beşiktaş'ın çeşitli kamusal alanlarına tasarımlarını yerleştirecek.

MimED 2012 Mimarlık Öğrencileri Proje Ödülleri Sonuçlandı

1. kategoride 52, 2. kategoride 120, 3. kategoride 165, 4. kategoride 34 olmak üzere toplam 371 projenin katıldığı ödüllerde sonuçlar şu şekilde:

Mimed 2011 Ödülleri Sahiplerini Buldu!

Mimed 2011 Mimarlık Eğitimi Derneği Öğrenci Ödülleri sahiplerini buldu. Sonuçlara göre ödül alan öğrenciler şu şekilde sıralanıyor:

Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Yerleşkesi Etkinlik Alanı Tasarımı Yarışması Sonuçlandı!

Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Yerleşkesi Etkinlik Alanı Tasarımı Öğrenci Mimari Fikir Yarışması'nın sonuçları belli oldu. Sonuçlara göre ödül alan ekipler şu şekilde sıralanıyor:

MEF Üniversitesi Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Tasarla ve Yap Stüdyosu

MSGSÜ Şehir ve Bölge Planlama Bölümü'nün 2002 yılından bu yana aralıksız olarak sürdürdüğü Çarşamba Seminerleri’nin 23 Mayıs'ta yapılacak olan dönem sonu seminerine, #tasarım teması ile Ozan Avcı ve Derya Uzal konuk oluyor.

Derya Uzal

Derya Uzal, iç mimarlık bölümü lisans eğitimini 2011, mimarlık bölüm lisans eğitimini ise 2013 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi’nde tamamladı.

2013 yılından itibaren yüksek lisans eğitimine İstanbul Teknik Üniversitesi Mimari Tasarım bölümünde devam etmektedir. Lisans eğitimine devam ederken Cumhuriyet sonrası Türkiye Mimarlığı’nın belgelenmesi ve sergilenmesi üzerine SALT’ta araştırmacı olarak görev aldı. 2014 yılında Barcelona’da bulunan EMBT | Enric Miralles - Benedetta Tagliabue | Arquitectes Associats ofisi ve vakfında çeşitli sergi ve mimari projelerde çalıştı. 2015 yılından beri MEF Üniversitesi İç Mimarlık bölümünde araştırma görevlisi olarak görev yapmaktadır.