Mimarlık Ofisi

Pin It

Ece Doğan

1993 yılı Ankara doğumludur.

2011 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi mimarlık bölümüne başlamış, eğitimini desteklemek amacıyla 2013 yılında değişim programı kapsamında 1 yıl boyunca Münster School of Architecture''da öğrenim görmüş, bu süreç boyunca uluslararası atölye ve çalıştaylarda yer almıştır.

Lisans eğitimi boyunca mimarlığın farklı pratiklerini deneyimlemek amacıyla Emre Arolat Mimarlık, İzmit Belediyesi, Seda Ünal Mimarlık Hizmetleri, Alan Proje''de staj yapmıştır. İlgi duyduğu sergi tasarımı ve araştırmaları konusunda kendini geliştirmek amacı ile Salt Galata''da çalışmış, "Buraya Nasıl Geldik" sergisi tasarım ve araştırmasında görev almıştır. 2014 yılında Viyana temelli uluslararası mimarlık ofisi Coop Himmeb(l)au’da konsept ve uygulama projelerinde çalışmıştır. 2016 yılında lisans eğitimini tamamlamasının öncesinde ise Rönesans Holding Geleceği Tasarla Yarışması''nda ekip arkadaşları ile birlikte jüri özel ödülünü kazanmıştır.

2016-2018 yılları arasında Emre Arolat Mimarlık''ta çalışmış olup, konsept, avan, yarışma ve uygulama projelerinde yer almıştır. NEF Gölköy Evleri, Rönesans Karma Kullanımlı Yapısı, NEF Gaziosmanpaşa Kentsel Tasarım Projesi, Munya Restaurant Miami, Hasanpaşa Gazhanesi Kütüphanesi, EVKUR Karma Kullanım Yapısı, Abdipekçi Spor Salonu projelerinde mimarlık pratiğinin farklı aşamalarında sorumluluk alarak mesleki pratiğinin temellerini kazanmıştır. Lisans eğitimi boyunca sürdürdüğü yarışma pratiğini bu süreçte devam ettirmiştir. 2017-18 yıllarında ekip arkadaşları ile yarışmalarda sundukları projeler ödüllere layık görülmüştür. Kazanılan başarıların ardından kurduğu addoffice bünyesinde günümüzde çalışmalarını sürdürmektedir.