+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Mimarlık Ofisi

Pin It

TSMD 12. Mimarlık Ödülleri Sahiplerini Buldu

TSMD 12. Mimarlık Ödülleri Töreni, mimarlık ve yapı sektörünün paydaşlarının geniş katılımıyla 27 Ocak 2017 tarihinde Ankara Bilkent Otel’de düzenlendi.

Aydan Balamir, "Türk Tarih Kurumu Binası'na Sahip Çıkalım" Diyor

Aydan Balamir Facebook üzerinden bir açıklamada bulundu:

Ufki Şehre Mümkün Bakışlar Paneli

Mardin Artuklu Üniversitesi Mimarlık 4. sınıf öğrencilerinin "Ufki Şehre Mümkün Bakışlar" sergisi açılışından önce düzenlenen panel 22 Ocak 14:00'da, İstanbul Şehir Üniversitesi Konferans Salonu'nda.

"Bilge Mimar" Turgut Cansever Sempozyumu

Marmara Belediyeler Birliği bünyesindeki Şehir Politikaları Merkezi'nin ilk etkinliği olan "Bilge Mimar" Turgut Cansever Sempozyumu, 7 Mart 2015 tarihinde, İstanbul Deniz Müzesi'nde yapılacak.

"Mekansız" Yapısal Unsurlardan Şehirsel Mekanlara: Bezm-i Alem Valide Sultan Çeşmesi ve Namazgahı

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi tarafından düzenlenen Mekan Deneyimi Seminerleri'nin sekizincisi 18 Nisan Pazartesi günü yapılacak.

Günümüzde Geleneksel Mimarlık - Çağdaş Mimarlık İlişkisi

"Günümüzde Geleneksel Mimarlık - Çağdaş Mimarlık İlişkisi" paneli, 19 Eylül 2017, saat 14:00'te Milas Ticaret ve Sanayi Odası'nda yapılacak.

SAM Yuvarlak Masa Toplantıları: Örencik Kır Evleri

Bilim ve Sanat Vakfı, Sanat Araştırmaları Merkezi'nin yeni başladığı "Ev ve Mimari" serisi kapsamında düzenlenen konuşma, 18 Kasım'da Sanat Araştırmaları Merkezi Zeyrek Salonu'nda yapılacak.

Troya Müzesi Serbest Katılımlı, Tek Aşamalı, Ulusal Mimari Proje Yarışması

Çanakkale'nin Tevfikiye Köyü'nde yapılacak Troya Müzesi için Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü'nce serbest katılımlı, tek aşamalı, ulusal mimari proje yarışması ilan edilmiştir.

Emine Öğün

1958 İstanbul doğumlu Emine F. Öğün, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Mimarlık Fakültesi mezunudur.

Mimarlık kariyerine 1979 yılında Turgut Cansever Mimarlık bürosunda başlamış ve çalışmalarını aynı büroda 2009 yılına kadar sürdürmüştür.

Halen 1993 yılında eşi Mehmet Öğün ile birlikte kurdukları kendi firmalarında çalışmalarını sürdürmektedir.

1992 yılında Ağa Han Mimarlık Ödülü’nü kazanan Bodrum Demir Evleri‘nin proje müelliflerindendir. Eşi ile birlikte tasarladıkları Amanruya Oteli’ne, TSMD Türk Serbest Mimarlar Derneği’nin 2016 Yapı Dalı Ödülü tevdi edilmiştir.