+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Mimarlık Ofisi

Pin It

Karabağlar Belediyesi Kamusal Açık Mekan ve Kent Meydanı Kentsel Tasarım Yarışması Sonuçlandı

İzmir Karabağlar Belediye Başkanlığı tarafından, kentsel yaşam kalitesi ve kentin mekansal kimliğine katkı sağlayacak tasarım yaklaşımları ile işlevsel ve yenilikçi çözümler öneren uygulanabilir projelerin elde edilmesi amacıyla açılan yarışma sonuçlandı.

Turgut Cansever Ulusal Mimarlık Ödülleri 2017 Proje Dalı Sonuçlandı

Kepez Belediyesi tarafından Mimarlar Odası Antalya Şubesi koordinatörlüğünde düzenlenen Turgut Cansever Ulusal Mimarlık Ödülleri 2017 Proje Dalı sonuçlandı.

TSMD 12. Mimarlık Ödülleri Sahiplerini Buldu

TSMD 12. Mimarlık Ödülleri Töreni, mimarlık ve yapı sektörünün paydaşlarının geniş katılımıyla 27 Ocak 2017 tarihinde Ankara Bilkent Otel’de düzenlendi.

Yarışmalar ve Mimarlık Sempozyumu''''nda Kentsel Tasarım Yarışmaları Masaya Yatırıldı

Seranit Grup''''un sponsorluğunda hayata geçen Yarışmayla Yap projesi kapsamında, İMSAD desteğiyle düzenlenen Yarışmalar ve Mimarlık Sempozyumu 2016, 7 Mayıs’ta Yeşilova Höyüğü Ziyaretçi Merkezi''''nde yapıldı.

Yarışmalar ve Mimarlık Sempozyumu 2016''''nın Programı Açıklandı

Seranit Grup''''un sponsorluğunda hayata geçen Yarışmayla Yap projesi kapsamında, İMSAD desteğiyle 7 Mayıs''''ta düzenlenecek olan sempozyumun davetli konuşmacıları, kabul edilen bildiri sahipleri ve konu başlıkları yayınlandı.

YAP İstanbul Modern: Yeni Mimarlık Programı

"YAP İstanbul Modern: Yeni Mimarlık Programı" 10 Haziran''''da başlıyor.

Çuhadaroğlu Alüminyum 2016 Öğrenci Proje Yarışması

Çuhadaroğlu tarafından bu yıl 13. kez düzenlenen öğrenci yarışmasının bu yılki konusu Müze Kompleksi Tasarımı. Son başvuru tarihi 16 Eylül 2016.

Hasan Okan Çetin

1980 yılında Ankara'da doğdu. 1998 yılında Atatürk Lisesi'ni sayısal alanda üçüncü olarak bitirdi.

1998 yılında ODTÜ Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü'nü kazandı. Hazırlık programının ardından lisans eğitimine başladı. 2003 yılında ODTÜ Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü'nde lisans eğitimini fakültede ve bölümünde birinci olarak tamamladı ve aynı yıl yüksek lisans eğitimine başladı. 2003 - 2004 yılları arasında Sait Kozacıoğlu'nun (Penta Mimarlık) ve Hüseyin Bütüner-Hilmi Güner'in (Artı Tasarım) mimarlık ofislerinde çeşitli yarışma ve uygulama projelerinde çalıştı. 2004 yılında ODTÜ Yüksek Lisans Öğrencileri Komitesi Başkan Yardımcısı seçildi. 2006 yılında ODTÜ Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü'nde "Mimari Tasarım Temellerinin Film Yapımı ile Karşılaştırılması" başlıklı tezi ile yüksek lisans çalışmasını tamamladı. 2003 – 2006 yılları arasında Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünde yüksek lisans çalışmasına katıldı, ders yükünü tamamlayip tez aşamasında programdan ayrıldı. 2006 yılında ODTÜ Mimarlık Fakültesi Bina Bilgisi programında doktora çalışmalarına başladı, ancak askerlik sebebiyle yarıda bırakmak durumunda kaldı. 2004 – 2007 yılları arasında ODTÜ Mimarlık Fakültesi'nde araştırma görevlisi olarak çeşitli çalışmalar yaptı. 2006 - 2013 yılları arasında kurucu ortağı olduğu onbir41 mimarlık'ta şirket ve proje yöneticiliği görevlerinde bulundu. Mimari proje ve grafik tasarım alanlarında çalışmalar yaptı. Mimari proje yarışmalarına katıldı ve çeşitli ödüller aldı. 2010 yılından beri ODTÜ Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümünde 3. Sınıf Tasarım Stüdyosunda yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak görev almakta ve 2013 yılında kurmuş olduğu SMAG Mimarlık (Studio for Media, Architecture and Graphic) ile mimarlık ve grafik tasarım pratiğine devam etmektedir.