+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Mimarlık Ofisi

Pin It

Mimar Sinan Büyük Ödülü Ersen Gürsel'in Oldu

Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri kapsamında verilen Mimar Sinan Büyük Ödülü bu yıl Ersen Gürsel'in oldu.

“Ankara’yı Değiştiren Projeler 10/10 Forumları” Devam Ediyor

TSMD Mimarlık Merkezi tarafından Seranit Yapı Grubu sponsorluğunda gerçekleştirilen “Ankara’yı Değiştiren Projeler - 10/10 Forumları”nın üçüncüsü 29 Mart 2013, Cuma günü ‘Ana akslarda neler oluyor?:Konya Yolu' teması altında gerçekleştirildi.

Koleksiyon ve TSMD, Hatırlı Mimarlık'ı Ağırlıyor

“Koleksiyon / TSMD Mimarları Ağırlıyor” sergilerinin onbeşincisi olan Hatırlı Mimarlık ofisi mimari proje sergisi 12 Eylül 2012 tarihinde Koleksiyon Ankara Merkezinde açıldı.

Mimarın Masası

Aslan yattığı yerden, çalışan da masasından belli olur.

"Koleksiyon / TSMD Mimarları Ağırlıyor" Sergisi 15: Hatırlı Mimarlık

Türk Serbest Mimarlar Derneği (TSMD) ve Koleksiyon Mobilya'nın ortak çalışması "Koleksiyon / TSMD Mimarları Ağırlıyor" sergilerinin 15.si HATIRLI MİMARLIK ofisi mimari proje sergisi 12 Eylül 2012 tarihinde Koleksiyon Ankara Merkezi'nde açılıyor.

Ankara'yı Değiştiren Projeler Forumları 3/10: Ege Plaza - Doğuş Oto Ankara

Forum, 29 Mart 2013 Cuma günü saat 18:30'da TSMD Mimarlık Merkezi'nde gerçekleşiyor.

Pazartesi Seminerleri: "Mimarın Seyir Defteri"

Çankaya Üniversitesi Mimarlık Fakültesinin her Pazartesi günü düzenlediği seminer etkinliğine 14 Nisan Pazartesi günü mimar Yeşim Hatırlı ve Nami Hatırlı "Mimarın Seyir Defteri" başlıklı seminerleriyle konuşmacı olarak katılıyorlar.

"İyi Mimarlık için İyi İşveren Şart"

Hatırlı Mimarlık'ın kurucuları Yeşim ve Nami Hatırlı ile bir söyleşi gerçekleştirdik.

Nami Hatırlı

1963 yılında Kayseri'de doğan Nami Hatırlı, ilk,orta ve lise eğitimini 1970-1980 tarihleri arasinda TED Ankara Koleji'nde tamamladı.

ODTÜ Mimarlık Fakültesi - Mimarlık Bölümü'nden 1984 yılında mezun olan Hatırlı, mesleki kariyerine 1984 - 87 yılları arasında INA Proje-Naim BEKİTOĞLU firmasında mimar/proje yöneticisi olarak çalışarak başladı. Serbest meslek faaliyetlerine 1987 yılında Can Kubin ve Nejat Sert ile birlikte kurduğu NCN Mimarlık ve Şehircilik firmasında başlayan Hatırlı, profesyonel çalışmalarına 1993 yılında Yeşim HATIRLI ile birlikte kurduğu HATIRLI Mimarlık Ltd. Şti. firmasında kurucu ortak, proje tasarımcısı ve yöneticisi olarak devam etmektedir. TMMOB Mimarlar Odası Ankara şubesi ve TSMD (Türk Serbest Mimarlar Derneği) üyesidir.