+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Mimarlık Ofisi

Pin It

Venedik Mimarlık Bienali Türkiye Pavyonu İçin 2. Aşamaya Geçen Projeler Belli Oldu

Venedik Bienali 16. Uluslararası Mimarlık Sergisi Türkiye Pavyonu Açık Çağrısı için ikinci aşamaya seçilen projeler belli oldu.

Bornova Evka 3 Sosyal Merkez ve Aktarma İstasyonu Mimari Proje Yarışması Sonuçlandı

Bornova'da Sosyal Merkez ve Aktarma İstasyonu projesinin elde edilmesi amacıyla açılan ve 100 adet projenin teslim edildiği mimari proje yarışması sonuçlandı.

Caferağa Spor ve Kültür Merkezi Mimari Proje Yarışması Sonuçlandı

Kadıköy Belediyesi'nin Caferağa'da bir spor ve kültür merkezinin tasarlanması amacıyla açtığı iki aşamalı yarışma sonuçlandı.

9 Tasarım Ekibinin Yerleştirmeleri Beşiktaş Çiçek Festivali'nde

6-15 Mayıs tarihlerinde gerçekleşecek olan Beşiktaş Uluslararası Bahçe ve Çiçek Festivali'nde, SO? Mimarlık ve Fikriyat'ın davet ettiği tasarım ekipleri, Beşiktaş'ın çeşitli kamusal alanlarına tasarımlarını yerleştirecek.

Sonu Hüsranla Biten Yarışma: MEB Eğitim Kampüsleri Yarışması

2013 yılında ilan edilen Eğitim Kampüsleri Ön Seçimli Mimari Proje Yarışması sorunlu ilerleyen süreci ile uzun süre konuşulmuştu. Yarışmada 1. ödül alan proje müelliflerine sürecin geldiği noktayı ve yaşananları sorduk.

Olup Ol(a)mamanın Eşikleri

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Mimarlık bölümü bünyesinde bu yıl faaliyete geçen Mimarlık ve Tasarım Kulübü Kayıtsız Söyleşiler serisi kapsamında So? Mimarlık ve Fikriyat 12 Aralık 14:30'da Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Bademlik Kampüsü'nde olacak.

İnsanın Dönüştüğü Son Nesne: Mezar Taşları

3. İstanbul Tasarım Bienali'nde Ziyaret isimli çalışmalarını sergileyen SO? ekibinden Sevince Bayrak ve Oral Göktaş ile kısa bir söyleşi gerçekleştirdik.

"10 Bin Kişilik Okul Olur mu Deniyor, Peki 20 Milyonluk Şehir Olur mu?"

Milli Eğitim Bakanlığı'nın açmış olduğu Eğitim Kampüsleri Mimari Proje Yarışması'nın ardından farklı gruplarda yarışan Kerem Piker, Ömer Selçuk Baz ve Oral Göktaş ile yarışma sonrası süreç hakkında konuştuk.

Her Yapının Arkasında Yatan Hikayeler Vardır

SO?'nun kurucuları Sevince Bayrak ve Oral Göktaş'ı ofislerinde ziyaret ettik ve bir söyleşi gerçekleştirdik.

Oral Göktaş

2005'te İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü'nden mezun oldu, 2009'da aynı üniversitede Mimari Tasarım yüksek lisansını tamamladı.

2000 yılından itibaren Antalya, İstanbul ve Şili'de çeşitli mimarlık ofislerinde çalıştı. 2010 yılında Beykent Üniversitesi'nde ders verdi, çeşitli yarışma jürilerinde ve atölyelerde yer aldı. Halen, 2007'de Sevince Bayrak'la beraber kurdukları SO?'da çalışmalarına devam ediyor.