+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Mimarlık Ofisi

Pin It

Osmangazi Belediyesi Çekirge Meydanı Mimari, Kentsel Tasarım ve Peyzaj Tasarımı Yarışması Sonuçlandı

Osmangazi Belediyesi''''nin kamusal alan - açık alan ilişkilerini arttırarak kentsel yaşam kalitesine katkı sağlamak amacıyla açtığı iki aşamalı yarışma sonuçlandı.

Mimarlık ve İletişim Semineri Mimarlar Odası Adana Şubesi’nde Yapıldı

Yaratıcı disiplinlinler alanında mimar, sanatçı ve çeşitli kurumlara iletişim danışmanlığı hizmeti veren Aydan Öksüz, 24 Mart Cuma günü TMMOB Mimarlar Odası Adana Şubesi’nde "Mimarlık ve İletişim" seminerine konuşmacı olarak katıldı.

Adana ve Mimarlık "Danışma Kurulu"nda Tartışıldı

TMMOB Mimarlar Odası Adana Şube 14. Dönem 1. Danışma Kurulu Adana Seyhan Otelinde toplandı. Danışma Kurulunda Adana’nın kent estetiği ve kentsel dönüşümün yanı sıra mimarlık mesleği ve mimarların sorunları da masaya yatırıldı.

Mimarlar Odası Adana Şube Başkanı Ozan V. Tüzün Oldu

Mimarlar Odası Adana Şubesi''''nde 14. Dönem Genel Kurul ve seçimleri sonucu başkanlığa Mimar Ozan V. Tüzün getirildi.

Adana - Seyhan Sucuzade Mahallesi Kentsel Dönüşüm Alanında Kent Meydanı ve Çevresi Kentsel Tasarım ve Mimari Proje Yarışması

Adana Belediyesi tarafından serbest, ulusal ve iki aşamalı olarak açılan yarışmada birinci aşama proje teslim tarihi 28 Haziran 2016.

Ozan Tüzün

Mimarlık eğitimini 1981 yılında Ankara Devlet Mimarlık Mühendislik Akademisi (ADMMA) Mimarlık Fakültesi'nde tamamlamıştır.

Eğitimine paralel olarak Yurdanur Sepkin ve Öner Olcay’a ait Orhun Mimarlık Bürosunda 1982 yılına kadar çalışmaya devam etmiştir.

1984 yılından itibaren kendi mimarlık ofisini yönetmeye başlamış, sonrasında çalışmalarını eşi Suzan Tüzün ile kurduğu Atelye Mim Mimarlık firmasında proje, uygulama, müşavirlik ve kontrollük alanlarında sürdürmektedir.

Çeşitli sivil toplum örgütlerinin yanı sıra; Mimarlar Odası kurullarında görevler almış, farklı dönemlerde Adana Şube yönetim kurulu başkanlığında bulunmuş, 2016 yılı itibariyle bu görevi tekrar üstlenmiştir. Birçok konferanslar vermiş, yarışmalarda jüri görevi yapmıştır. Çukurova Üniversitesi Mimarlık Fakültesi ve Mersin Üniversitesi Mimarlık Fakültesi mimarlık bölümlerinde yarı zamanlı olarak mimari ve yapı projesi derslerini vermiştir.