+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Mimarlık Ofisi

Pin It

GL!C Buluşmaları 04''''te İşleyen Mekanlar Konuşuldu

Grohe Türkiye ile Arkitera Mimarlık Merkezi iş birliğiyle düzenlenen GL!C Buluşmaları''''nın dördüncüsü 1 Kasım Perşembe akşamı Grohe Live Center’da yapıldı.

Turgut Cansever Ulusal Mimarlık Ödülleri 2017 Proje Dalı Sonuçlandı

Kepez Belediyesi tarafından Mimarlar Odası Antalya Şubesi koordinatörlüğünde düzenlenen Turgut Cansever Ulusal Mimarlık Ödülleri 2017 Proje Dalı sonuçlandı.

2016 Arkitera Ödülleri Sahiplerini Buldu

Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından verilen Arkitera Ödülleri, 21 Aralık Çarşamba akşamı Boğaziçi Üniversitesi Demir Demirgil Tiyatro Salonu''''nda yapılan törenle sahiplerini buldu.

Cityscape Awards’da Ödül Alan Gökçeada Lise Kampüsü Yarışmayla Yap’ılıyor

Yarışma projesi, Cityscape Awards 2016''''da "Geleceğin Kamu, Kültür ve Turizm Yapıları" kategorisinde ödülüne layık görüldü.

Arkitera Ödülleri 2015 Sahiplerini Buldu

Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından verilen, gelenekselleşmiş Arkitera Ödülleri, 22 Aralık Salı akşamı Moda Sahnesi''''nde yapılan törenle sahiplerini buldu.

Dünya Mimarlık Günü 2014: Mimarlık Eğitimi, Mimarlık Pratiği ve Yarışmalar

Özyeğin Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi''''nin düzenlediği "Mimarlık Eğitimi, Mimarlık Pratiği ve Yarışmalar" panelinde Ömer Yılmaz, Hüseyin Kahvecioğlu, Özgür Bingöl ve Pınar Gökbayrak konuşacak.

Yunus Aran Konferansları 55: Genç Mimarlar Mesleği Tartışıyor

Genç mimarlar Alişan Çırakoğlu, Ömer Selçuk Baz ve Pınar Gökbayrak, hem bireysel hem de ekip olarak yaptıkları üretimleri, özgün mimarlık pratiklerini ve bu süreçlerde öğrendiklerini paylaşıyor.

Yapı Sektöründe İletişim Toplantıları: Kariyer

Mimarlık Fakültesi''''nden mezun olup sektörün farklı alanlarında uzmanlaşmış 6 isim, 13 Mayıs Cuma günü Yapı Fuarı''''nda öğrenciler ve genç mimarlarla buluşacak.

2017 Betonart Mimarlık Yaz Okulu Başlıyor

16. Betonart Mimarlık Yaz Okulu, "Bir şans daha ver!" temasıyla, 20-29 Temmuz tarihleri arasında Bursa''''da, Bursa Çimento ve Bursa Beton''''un katkıları ile Bursa Çimento''''nun ev sahipliğinde yapılacak.

Bir Palimpsest Kent Olarak İstanbul 3. Ulusal Öğrenci Fikir Yarışması

Özyeğin Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi 3. İstanbul Tasarım Bienali Akademi Programı kapsamında bir dizi etkinlik düzenliyor. 3. Ulusal Öğrenci Fikir Yarışması''''na kayıt için son tarih 31 Ekim 2016, çalışmaların teslim tarihi ise 1 Aralık 2016.

Arkitera Genç Mimar Ödülü 2016

Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından verilen Arkitera Genç Mimar Ödülü''''nün amacı, nitelikli ürünler veren genç mimarların işleriyle tanınmasını sağlamak ve çalışmalarının değerlendirilmesi için ortam oluşturmaktır. Son başvuru tarihi 23 Eylül 2016.

Çanakkale Karasal-Sayısal Yayın Kulesi Uluslararası Ön Seçimli Mimari Proje Yarışması

Çanakkale Karasal Sayısal Yayın Kulesi Uluslararası ve Ön Seçimli Mimari Proje Yarışması ile elde edilecek. Yarışmaya dosya göndermek için son gün 27 Kasım 2013.

"Her Projede Mevcut Tipolojileri Esnetmeye Çalışıyoruz"

"Ortak çalışma alanları” söyleşi serimize, İstanbul Sanayi Bölgesi''''nde 2016’dan beri aktif olan Habita ile devam ediyoruz.

"Daha Fazla Bilgi ile Tasarlamak"

PAB Mimari Tasarım''''ın ortakları Pınar Gökbayrak, Ali Eray ve Burçin Yıldırım araştırmayı, daha çok bilerek yapmayı üretimlerinin önemli bir parçası olarak gördüklerini anlatıyor.

"Üretimi Artık Gençler Tanımlamaya Başlıyor"

Arkitera Genç Mimar ödülü 2015''''e layık görülen PAB Mimari Tasarım''''ın ortakları Pınar Gökbayrak, Ali Eray ve Burçin Yıldırım ile bir araya geldik.

Genç ve Konulara Amatör Yaklaşan Bir Ofisten Evrilmeye Başladık

PAB ile ofis yapısı, projeleri ve mimarlığa nasıl baktıkları hakkında konuştuk.

Grafting

EUROPAN 8''''de Kepez arazisinde mansiyon ödülünü kazanan Giulio Forte ile söyleşi...

Uluslararası Havalimanı Projelerinde Proje Tasarım Süreci

Einstein, "Bilgi malumat değildir. Bilmenin tek yolu deneyimlemektir." diyor. Bir konuyu tartışabilirsiniz ama bu size sadece felsefi bir anlayış kazandırır. Bir konuyu bilmek istiyorsanız onu deneyimlemelisiniz.

İztuzu Kumsalı Kurtarma Platformu’ndan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na Mektup

İztuzu Kumsalı Kurtarma Platformu’nun, İztuzu Kumsalı Deniz Kaplumbağası Bakım Merkezi ve Günübirlik Rekreasyon Alanı Tasarımı Fikir Projesi Yarışması’nın şartnamesindeki hususlara itirazlarını ve gerekçelerini içeren mektubu:

17-18 Temmuz Düzce Sel Felaketi, Bu Kader Değil!

17-18 Temmuz tarihinde yaşanan Düzce Sel Felaketi kaderimiz değildir. Sel felaketiyle beraber yaşanan can ve mal kaybını belgelemek ve sonraki felaketlerin önüne geçmek üzere hazırlanmış bir yazıdır.

Pınar Gökbayrak

1981 İstanbul'da doğdu. Üsküdar Amerikan Lisesi'nin ardından, 2004 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi'nde mimarlık eğitimini tamamladı. Lisans eğitiminin bir bölümünü Eindhoven Teknik Üniversitesi'nde sürdürmüştür.

İstanbul Teknik Üniversitesi Mimari Tasarım Programı'nda 2007 yılında tamamladığı yüksek lisans çalışması ile Mimarlık Vakfı 2. Mimarlık Araştırmaları Ödüllü Seçkisi'nde yer aldı. 2003-2006 yılları arasında Arkitera Mimarlık Merkezi'nde yurtiçi ve yurtdışı proje yürütücülükleri yaptı. 2007'den itibaren iki ortağı ile birlikte yürüttüğü PAB Mimari Tasarım bünyesinde mimari üretimine devam etmektedir.

Gökçeada Lise Kampüsü Mimari Proje Yarışması'nda 1.'lik ödülü ile birçok ulusal ve önseçimli mimari proje yarışmalarında ödüller kazanmıştır.

Namık Kemal Üniversitesi Merkezi Derslikler Binası 2013 yılında Arkitera İşveren Ödülü'nü kazanmış; Ayhan Şahenk Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Binası ise 2014 Ulusal Mimarlık Ödülleri Yapı Dalı Adayı olarak seçilmiştir.

2004-2012 yılları arasında Betonart mimarlık dergisinin editörlüğünü yürütmüştür. Projeleri, makaleleri, röportajları ve çevirileri çeşitli mimari dergi ve kitaplarda yayınlanmıştır. Çeşitli üniversitelerde jüri üyeliği ve proje dersi yürütücülüğü yapmıştır. 13. Venedik Bienali kapsamında Dünya'nın En İyi Genç Mimarları Seçkisi'ne seçilmiş ve "Mimarlar Fuori'de Buluşuyor" sunumlarına davet edilmiştir. 2012 yılında 1. İstanbul Tasarım Bienali'ne 'Tasarlamak Ya Da Yapmak' isimli projesi ile katılmış; 2013 yılından itibaren 'Öğrenim Mekanları' adlı araştırma projesi adı altında fiziksel mekan ve eğitimin ilişkisini sorgulayan çalışmalar yürütmektir.