+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Mimarlık Ofisi

Pin It

Bienal Ne İçin, Kimin İçin Var ve Ne İşe Yarar?

16. Venedik Mimarlık Bienali bu sene 26 Mayıs''''ta kapılarını açmaya hazırlanıyor. Bienal kapsamında İKSV''''nin koordinasyonunu yürüttüğü Türkiye Pavyonu''''nda, bienali öğrenme ve tartışma ortamına dönüştürecek uzun soluklu bir projeye imza atılıyor.

Venedik Mimarlık Bienali İçin Geri Sayım Başladı

16. Venedik Mimarlık Bienali önümüzdeki hafta açılacak. Bienalin başlamasına günler kala, bienal kapsamında Türkiye Pavyonu''''nda yer alacak Vardiya projesine dair yeni haberler gelmeye devam ediyor.

Venedik Mimarlık Bienali''''nde Yer Alacak Vardiya Projesinin Detayları Açıklandı

Pavyonun açık çağrısına cevap veren öğrenciler arasından seçilen katılımcılar, vardiyalar halinde Venedik’te konaklayarak, çalışmalarıyla ziyaretçileri bienallerin amacı ve rolü hakkında düşünmeye davet edecek.

Venedik Mimarlık Türkiye Pavyonu''''ndan Mimarlık Öğrencilerine Çağrı

Türkiye Pavyonu, tüm dünyadan mimarlık öğrencilerini 2 Şubat 2018''''e kadar başvuruda bulunmaya davet ediyor.

Venedik Mimarlık Bienali Türkiye Pavyonu''''nda Yer Alacak Proje Belirlendi

İstanbul Kültür Sanat Vakfı''''nın (İKSV) koordinasyonunu yürüttüğü Türkiye Pavyonu''''nda yer alacak proje, iki aşamalı bir açık çağrı değerlendirmesi sonucunda Seçici Kurul tarafından belirlendi.

Arkitera On Seyahat Bursu Sunumu: Arkitera Gezgininden Bir Yol Hikayesi

Yelta Köm''''ün gerçekleştireceği Arkitera On Seyahat Bursu Sunumu, 4 Ekim 2011 Salı günü saat 19:00''''da SALT Beyoğlu''''nda yapılacak.

TAKSİM

Panel, 26 Mart 2013 saat 18:00''''da Eyüp Belediyesi Nikah Salonu ve Kültür Merkezi''''nde gerçekleşecek.

Mimarlıkta Eleştirel Okumalar 7: Başka Bir Mimarlık Mümkün

Bu yılki teması "Başka Bir Mimarlık Mümkün" olan Üniversite Öğrencileri Metin Yarışması''''na son başvuru tarihi 29 Eylül 2017.

Vardiya''''nın Ardından // Cansu Cürgen, Yağız Söylev ve Yelta Köm

Venedik Mimarlık Bienali Türkiye Pavyonu''''nda, 7 ay boyunca devam eden 13 Vardiya''''nın ardından, projenin küratörleriyle yaptığımız çoktan seçmeli soru-cevap seansının ikinci bölümü.

"Bienali, Mimarlığın Genç Aktörleri Tarafından Ulaşılabilir Hale Getirmek Önemli"

Venedik Bienali 16. Uluslararası Mimarlık Sergisi Türkiye Pavyonu küratörü Kerem Piker ile bir üretme, buluşma ve karşılaşma mekânı önerisi olan Vardiya üzerine konuştuk.*

"Biz Endüstri Mirası ile İlgili Yeni Düşler Kurmak İstedik: Tasarım Düşleri"

DGA Lab''''ın kurucusu Dila Gökalp ile son zamanlarda öne çıkan araştırmaları Endüstri Mirası Keşfi üzerine konuştuk.

"Seyahat Bursu''''na Başvurum Bir Son Dakika Şansıydı"

Seyahat Bursu 2016 başvurularının sonlanmasına kısa bir süre kalmışken bu heyecanlı ve eğlenceli başvuru sürecini eski bursiyerlerimizle konuştuk.

Herkes için Mimarlık: Sosyal Mimarlık Platformu

Arkitera Mimarlık Merkezi olarak Herkes için Mimarlık ekibinden Yelta Köm, Sarper Takkeci, Hakan Kaçmaz, Beyza Derbentoğlu, Emre Gündoğdu ve Mihriban Duman ile konuştuk.

Yelta Köm

1986 yılında, İstanbul'da doğdu.

Mimarlık öğrenimini Yıldız Teknik Üniversitesi'nde tamamladı. Yüksek lisans öğrenimine Frankfurt'ta Staedelschule Mimarlık Sınıfı'nda, "Advanced Architectural Design" bölümünde tamamladı. 2007'de "kayıtdışı" kolektifinin kurucuları arasında yer aldı. Çeşitli mimarlık dergilerinde ve kitaplarında kent, mimarlık ve kentsel politika ekseninde yazıları yayımlandı. Kurucuları arasında yer aldığı Herkes İçin Mimarlık derneğinin (2012) proje koordinatörü olarak görevi yapıyor. İlgi alanlarının arasında müşterek alanların geleceği, bir arada yaşama pratikleri ve mimarlığın mecralar ile ilişkisi yer alıyor. Mimari pratiğini ve araştırmalarını ortağı olduğu KOTUstudio ile sürdürmektedir.