+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Mimarlık Ofisi

Pin It

7. Uluslararası Beton Tasarım Yarışması Sonuçlandı

Kazanan öğrencilerin 4-11 Eylül 2016'da Berlin'de TU Berlin ev sahipliğinde düzenlenen masterclass'a katılacağı METAMORFOZ temalı 7. Uluslararası Beton Tasarımı Öğrenci Yarışması sonuçlandı.

Sonu Hüsranla Biten Yarışma: MEB Eğitim Kampüsleri Yarışması

2013 yılında ilan edilen Eğitim Kampüsleri Ön Seçimli Mimari Proje Yarışması sorunlu ilerleyen süreci ile uzun süre konuşulmuştu. Yarışmada 1. ödül alan proje müelliflerine sürecin geldiği noktayı ve yaşananları sorduk.

Sivil Belediyeciliğin Mekansal Tercümesi Ne Olabilir?

Van İpekyolu Belediye Merkezi Mimari Proje Yarışması'nın ödül töreni ve kolokyumu 13 Şubat 2016 tarihinde Berivan Kültür Sanat Merkezi'nde yapıldı.

Turgut Cansever Ulusal Mimarlık Ödülleri 2016 Yapı Dalı Sonuçlandı

Kepez Belediyesi tarafından Mimarlar Odası Antalya şubesi koordinatörlüğünde düzenlenen Turgut Cansever Ulusal Mimarlık Ödülleri 2016 Yapı Dalı sonuçlandı.

İpekyolu Belediyesi'nden Mimari Proje Yarışması

Van’ın İpekyolu Belediyesi’nin hayata geçireceği 12 projenin ilk ayağı olan ‘Yeni Belediye Hizmet Binası Projesi’ için jüri üyeleri belirlendi.

"Doğudaki Batı: Modernizmi Ankara şehrinde sürdürülebilir bir proje olarak anlamak ve yeniden okumak"

Sergi, 14 Haziran Perşembe günü saat 17:00'da TSMD Mimarlık Merkezi'nde açılıyor.

"Koleksiyon / TSMD Mimarları Ağırlıyor" Sergisi 15: Hatırlı Mimarlık

Türk Serbest Mimarlar Derneği (TSMD) ve Koleksiyon Mobilya'nın ortak çalışması "Koleksiyon / TSMD Mimarları Ağırlıyor" sergilerinin 15.si HATIRLI MİMARLIK ofisi mimari proje sergisi 12 Eylül 2012 tarihinde Koleksiyon Ankara Merkezi'nde açılıyor.

Ankara'yı Değiştiren Projeler Forumları 2/10: Kazıkiçi Bostanları MiA (Merkezi iş Alanları) Projesi

Forum, 7 Mart 2013'de TSMD Mimarlık Merkezi'nde tüm ilgililerin katımına açık olarak yapılacak.

Ankara'yı Değiştiren Projeler Forumları 3/10: Ege Plaza - Doğuş Oto Ankara

Forum, 29 Mart 2013 Cuma günü saat 18:30'da TSMD Mimarlık Merkezi'nde gerçekleşiyor.

MimED 2017 Öğrenci Proje Yarışması

Bu sene 16.kez düzenlenen MimED 2017 Öğrenci Proje Yarışması'na son başvuru tarihi 8 Kasım 2017.

7. Uluslararası Beton Tasarım Yarışması

Kazanan 5 öğrencinin 4-11 Eylül 2016'da Berlin'de TU Berlin ev sahipliğinde düzenlenen masterclass'a katılacağı METAMORFOZ temalı 7. Uluslararası Beton Tasarımı Öğrenci Yarışması için son teslim tarihi 8 Haziran 2016.

Van İpekyolu Belediye Merkezi Mimari Proje Yarışması

Van İpekyolu Belediyesi'nin yeni binasının tasarlanması için açılan yarışmanın son başvuru tarihi 29 Ocak 2016.

Antalya Kepez Belediyesi Mimar Turgut Cansever Ulusal Mimarlık Ödülleri 2016

Mimar Turgut Cansever'in anısına düzenlenen ödüller için son başvuru tarihi 15 Ocak 2016.

Antalya Kepez Belediyesi Mimar Turgut Cansever Ulusal Mimarlar Ödülleri

Turgut Cansever'in anısına düzenlenen Ulusal Mimar Turgut Cansever Mimarlık Ödülleri'ne son başvuru tarihi 30 Ocak 2015.

"Mimarlık merkezinin çıkış sebebi aidiyet duygusunun artması ve yurtdışındaki örneklerin bir benzerinin Türkiye'de de yapılmasıydı"

Türk Serbest Mimarlar Derneği (TSMD) 13. Dönem Yönetim Kurulu üyeleri Adnan Aksu, Yeşim Hatırlı, Enis Öncüoğlu, Hasan Özbay ve Selim Vanlı ile bir söyleşi gerçekleştirdik. TSMD'nin güncel projelerinden mesleki sorunlarına dek pek çok konuda konuştuk.

"İyi Mimarlık için İyi İşveren Şart"

Hatırlı Mimarlık'ın kurucuları Yeşim ve Nami Hatırlı ile bir söyleşi gerçekleştirdik.

Yeşim Hatırlı

1968 yılında Ankara'da doğan ve ODTÜ Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü'nden 1990 yılında mezun olan Yeşim Hatırlı, kariyerine aynı yıl MNG Targem firmasında başlamıştır.

1993 yılından bu yana Nami Hatırlı ile birlikte Hatırlı Mimarlık Ltd. Şti.'nde kurucu ortak, proje tasarımcısı ve yöneticisi olarak çalışmaktadır. Hatırlı, 2003 yılında ODTÜ Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü 4.sınıf stüdyosunda yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak başladığı görevini halen sürdürmektedir. TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi, TSMD (Türk Serbest Mimarlar Derneği), Mimarlar Derneği 1927, ODTÜ Mezunları Derneği üyesi ve OMİM Derneği üyesidir. 2012 yılında Ankara'da kurulan TSMD Mimarlık Merkezi'ne öncülük etmiş, yine aynı dönemde sonuç ürünü Ankara kent maketi olan Avrupa Birliği projesinin koordinatörlüğünü üstlenmiştir. Yeşim Hatırlı TSMD'de 2010-2014 yıllarında iki dönem Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmıştır.