+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Mimarlık Ofisi

Pin It

Yarışmayla Yapanlar Buluşuyor 2017 - 2. Oturum

1 Nisan 2017'de yapılan "Yarışmayla Yapanlar Buluşuyor" etkinliğinin ikinci yarısında, yarışmayla yapılan ve uygulanan projelerin mimarları, yarışma ve uygulama süreçleriyle ilgili sunum yaptılar.

Sivas Kızılırmak Köprüsü Ulusal Mimari Proje Yarışması Sonuçlandı

Toplam 107 adet projenin teslim edildiği yarışmanın sonuçları açıklandı.

EXPO Kulesinde Sona Yaklaşılıyor

EXPO 2016'nın açılışına az bir süre kala, Nita Mimarlık tarafından tasarlanan EXPO kulesinin inşaatı tamamlanma aşamasında.

Expo 2016 Antalya Expo Kulesi Mimari Proje Yarışması Sonuçlandı

20-22 Haziran 2014 tarihleri arasında Antalya’da gerçekleşen jüri toplantısında 52 proje değerlendirildi.

ARCHIPRIX Türkiye 2011'in Sonuçları Netleşti

Archiprix Türkiye 2011'in sonuçları geçen hafta ilan edilmişti. Fakat ödül alan öğrencilerin hangi ödülü aldıkları belli değildi. 18 Kasım günü gerçekleşen kolokyum ve ödül töreninde ödül alanların dereceleri belli oldu.

28. Uluslararası Yapı ve Yaşam Kongresi

28. Uluslararası Yapı ve Yaşam Kongresi, "Yarışmaları Okumak" temasıyla 12-13 Mayıs 2017 tarihlerinde Mimarlar Odası Bursa Şubesi Konferans Salonu'nda gerçekleşecek. Bildiri göndermek için son tarih 20 Nisan.

“Gözlem Kulesinden Ziyade Şehir İçin Simge Olacak Yapıyı Tasarlamak İstedik”

Açılışa gün sayan EXPO 2016 Antalya Kulesi'nin tasarım ve uygulama sürecini mimarları Zeynep Melike Atay Kızıltaş ve Serdar Kızıltaş'la konuştuk.

Zeynep Melike Atay Kızıltaş

1988 yılında İstanbul’ da doğdu. 2006 yılında İstanbul Köy Hizmetleri Anadolu lisesinden mezun oldu aynı yıl İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nde mimarlik öğrenimine başladı.

2011 yılında  bölümden mezun olan Atay bitirme projesi ile Archiprix TR 2011 mansiyon ödülü aldı. Ardından  İstanbul Teknik Üniversitesi Mimari Tasarım dalında yüksek lisans eğitimine başladı. 2009 – 2014  yılları arasında Erginoğlu& Çalışlar Mimarlık ofisinde çalıştı.

Ulusal ve uluslar arası alanda birçok workshop ve yarışmaya katılarak çeşitli ödüller kazanan Kızıltaş 2014 yılından bu yana mesleki çalışmalarını kurucusu olduğu  Nita Mimarlik İnş. Tic. Ltd. Şti. çatısı altında, ortağı Serdar Kızıltaş ile birlikte sürdürmektedir. Ayrıca, Akdeniz Üniversitesi ve  Uluslararası Antalya Üniversitesi’nde misafir öğretim üyeliği yapmıştır.