+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.

Pin It

Antalya Nekropol Alanı Modern Sanatlar Müzesi Yarışmayla Yapılıyor

2005 yılında düzenlenen bir ulusal yarışma ile elde edilen Doğu Garajı ve Halk Pazarı projesinin uygulama kazıları sırasında Antalya kent tarihini bilinenden daha eskiye taşıyan bir Nekropol alanı keşfedilmişti.

2011 Yılının Nitelikli Yapıları Arkiv Seçkileri'nde

Arkitera Mimarlık Merkezi'nin, Türkiye'deki mimarlık üretimini belgelemek amacıyla bu yıl beşincisini gerçekleştirdiği ARKİV Seçkileri'nin sonuçları belli oldu.

2011 Yılının Nitelikli Yapıları Arkiv Seçkileri'nde Bir Araya Geldi!

Arkitera Mimarlık Merkezi'nin, Türkiye'deki mimarlık üretimini belgelemek amacıyla bu yıl beşincisini gerçekleştirdiği ARKİV Seçkileri'nin sonuçları belli oldu.

Arkiv Seçkileri 2007 Sonuçlandı

Arkitera Mimarlık Merkezi'nin, Türkiye'deki mimarlık üretimini belgelemek amacıyla bu yıl ilkini gerçekleştirdiği Arkiv Seçkileri projesinin sonuçları belli oldu.

Erkal Mimarlık

1968'de Erkal Mimarlik Bürosu Adıyla, Ankara'da, mimarlar Coskun Erkal ve Filiz Erkal tarafindan kuruldu.

İlk Yıllarda, Mimarlar Ulusal ve Uluslararasi mimari yarismalar uzerine yogunlastilar. Cesitli Yarismalarda alinan derecelerin ardindan, 1970 yilinda Buronun ilk onemli isi, bir yarismada birincilik ile geldi, Konya Merkez Bankasi Projesi. 1971 yilinda, yine birinci odul ile Bakirkoy Ruh Sagligi Tesisleri Projesi geldi. Bu sirada diger proje islerinin de devreye girmesiyle buro genislemeye basladi. 1981 yilina kadar, buro cok sayida kucuklu buyuklu projeye imza atti. Bunlardan bazilarini Onemli Projeler Basliginda bulabilirsiniz. (Ayrica, mimarlarin kisisel calismalari da dahil tum projeler burada bulabilirsiniz.) 1981 yilinda ise buro tarihinde onemli bir yer tutan Ataturk Kultur Merkezi Projesi gene bir yarismada kazanilan birincilik ile basladi. Yapi 1987 yilinda tamamlandi ve halen Ankara'nin sayili kultur ve sanat merkezlerinden biri.

Onemli Projelerin Bazilari:

Pet-Kim Aliaga Konutlari Projesi, Izmir (1974),
SSK Tesisleri , Konya (1975),
Ataturk Baraji Konut Sitesi , Urfa (1977),
Kislahan Oteli , Antalya (1983),
Emekli Sandigi , Izmir (1986),
Hasanoglan Ders Araclari Yapim Merkezi , Ankara (1992),
Batikent Konut Sitesi , Ankara (1993) and
Turk Japon Vakfi Kultur Merkezi , Ankara (1994).

Konaklama, Konut, Hastane, Yonetim, Kultur, Egitim ve Ulasim Yapilari gibi genis bir yelpaze icinde 30 yili askin bir suredir bir tasarim yolculugu Erkal ismiyle devam ediyor.


Harita