+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.

Pin It

2017'de En Çok İlgi Çeken Projeler

2017 biterken, sene boyunca Arkitera'da yayınlanan projelerden en çok görüntülenen 5'ini belirledik.

Lüleburgaz Yıldızları Sanat Akademisi İçin Sözleşme İmzalandı

Lüleburgaz Yıldızları Sanat Akademisi Mimari Proje Yarışması'nda birinci ödülü kazanan İkikerebir Mimarlık, uygulama projesinin hazırlanması ve kontrollük hizmetleri için sözleşmeyi imzaladı.

İkikerebir Mimarlık, Lüleburgaz Yıldızları Sanat Akademisi Projesindeki Gelişmeleri Aktardı

Lüleburgaz Yıldızları Sanat Akademisi Mimari Proje Yarışması'nda birinci ödülü kazanan İkikerebir Mimarlık, uygulama projesinin hazırlanması ve kontrollük hizmetleri için sözleşmeyi imzaladı.

Türkiye Mimarlık Yıllığı 2014'e Giren Projeler Belli Oldu

6 Mart'ta Aydan Balamir, Ferhat Hacıalibeyoğlu, Ömer Kanıpak ve Aydan Volkan'dan oluşan seçici kurul tarafından değerlendirilen 141 proje arasından 48 tanesi 2014 yıllığına girmeye hak kazandı.

Fil Kafesi Uluslararası Çalıştayı'nda Saraçoğlu Mahallesi'nin Geleceği Tartışıldı

Fil Kafesi Uluslararası Çalıştayı, 11- 13 Aralık 2014 tarihlerinde TSMD Mimarlık Merkezi'nde düzenlendi.

Söyleşi: İkikerebir Mimarlık

Kocaeli Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi öğrencilerinin kurduğu "Çizik" adli grubun düzenlediği İkikerebir Mimarlık'la Söyleşi 19 Mart Perşembe saat 14:30'da.

Yeni Olan, Egemen Olduğu Anda Şablonlaşıyor!

"Şehir plancısı ya da mimar değilim ama şehir yapabilirim!" mi diyorsunuz? "Şehir Yap" IABA Uluslararası Mimarlık Bienali 2013 için İki Kere Bir tarafından alışılmışın dışında üretilecek kent modellerini gözlemlemek için tasarlandı.

"Ben Buradayım Diye Bağırmayan ama Orada Olmaktan Korkmayan Yapılar Tasarlamak"

İkikerebir'den Hakan Evkaya, Kutlu Bal ve Cengiz Gündemir ile yarışmalar hakkında konuştuk.

İkikerebir

Kutlu İnanç Bal ve Hakan Evkaya tarafından 2010 yılında kurulan mimarlık ofisi kendi hikayesini anlatıyor:

İkikerebir, 2010 yılının başlarında, Hakan Evkaya ve Kutlu İnanç Bal'ın bir araya gelmesiyle kurulmuş, hayal kuran, düşünen ve kurulan hayalleri gerçekleştirme iddiasında bulunarak yola çıkan bir oluşumdur. Kurulduğu ilk günden itibaren, mesleki pratiğini farklı ölçeklerde farklı alanlarla beslemeyi ilke edinmiş ekip, mimari ve iç mimari tasarım, projelendirme ve mesleki kontrollük alanlarında hizmet verirken, bir yandan tasarım alanında en doğru iş alma yöntemi olduğuna inandığı ulusal ve uluslararası yarışmalara katılmaya devam etmektedir. Farklı üniversitelerde yarı zamanlı ders yürütücüsü olarak devam edilmekte böylece akademik bakışı kaybetmeyip; kavram-pratikle arakesitinde durabilmek amaçlanmaktadır.

İkikerebir için, tasarım içi boşaltılmış bir biçimcilik, zamandan ve yerden kopuk bir kimliksizlikten uzak olmalıdır. Özgünlük en önemli kriterdir. Yenilikçi, heyecanlı, dinamik tasarımlar, kentsel duyarlılık sahibi, sürdürülebilir ve ekolojik bir mimarlık anlayışıyla birleşmiştir.


Harita
Projeleri