+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Ofis Ortakları

Arap Yarımadasının En Büyük Botanik Bahçesi

Grimshaw Architects, ARUP ve Haley Sharpe Design, Arap yarımadasının en büyük botanik bahçesi olacak "Umman Botanik Bahçesi" projesi için bir araya geldi.

IKEA, Geleceğin Ortak Yaşam Alanlarını Çözümlüyor

IKEA'nın "gelecek zamanda yaşam laboratuvarı" SPACE10 ve Anton & Irene, hızlı şehirleşmenin küresel ölçekte yaratmış olduğu sorunlara çözüm önerisi getirebilecek ortak yaşam konseptleri üzerinde çalışmalar yürütüyor.

Manço Mimarlık'ın Süleymanpaşa Projesine WA Ödülü

Manço Mimarlık Tarafından tasarlanan Süleymanpaşa Belediyesi Hizmet Binası Projesi Dünya Mimarlık Topluluğu (World Architecture Community) ödülünü aldı.

Türkiye Tasarım Haftası'nın Ardından

Türkiye Tasarım Haftası, İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Merkezi'nde 8-12 Kasım arasında gerçekleşti. Kaçıranlar için kısaca, "Design Week"te neler vardı yazdık.

Snarkitecture'ın Yeni Enstalasyonu COS'un Koleksiyonlarından İlham Alıyor

Daniel Arsham ve Alex Mustonen'in kurduğu New York merkezli sanat ve mimarlık stüdyosu Snarkitecture'in COS iş birliğinde tasarladıkları enstalasyon 19 Kasım'a kadar Seul'de deneyimlenebiliyor.

Synesthesia: Beklenmedik Duyumlar ve Göç Hikayeleri

13 Mayıs-26 Kasım 2017 tarihlerinde, Venedik Bienali 57. Uluslararası Sanat Sergisi paralelinde düzenlenen Venice Design, Türkiye’den davetli tasarımcıların yer aldığı “Synesthesia: Beklenmedik Duyumlar ve Göç Hikayeleri” sergisine ev sahipliği yapıyor.

Biyofilik Mermer Bahçe ve Pavilyonu Sergisi Açıldı

Biyofilik Tasarım odaklı “Mermer Bahçe” tasarımlarının sergisi 3 Ağustos tarihinde Silkar Plaza’da bir açılışla izleyicisiyle buluştu. Sergi yıl sonuna kadar gezilebilecek.

15. İstanbul Bienali Komşu Etkinliği “EV”

15. İstanbul Bienali Komşu Etkinliği “EV”, 9 Eylül 2017 – 4 Şubat 2018 tarihleri arasında Müze Evliyagil’de izlenebilir.

Majaz

Sahand Hesamiyan'ın Buşra Tunç ile yürüteceği ortak çalışma sonucu şekillenecek olan mekana özgü yerleştirme 13 Eylül- 30 Kasım tarihleri arasında BLOK art space‘in Büyük Valide Han’da bulunan 53 numaralı proje alanında ziyarete açık olacak.

İşveren Sergisi

13 Eylül'de Salt Galata'da açılacak olan İşveren Sergisi, 1930'lardan 2010'lara Ankara, Çanakkale, Denizli, İzmir ve İstanbul'da inşa edilen bir dizi yapı temelinde, mimar ile işveren arasındaki ilişkiyi ve iletişimin ürüne nasıl yansıdığını irdeliyor.

“Hiç Şüphe Yok Ki Şu An Dünyada Bir Ahşap Rönesansı Var”

American Hardwood Export Council'in Ortadoğu-Asya ve Afrika temsilcisi Roderick Wiles ile ahşap malzemenin kullanımı, avantajları ve geleceği üzerine konuştuk.

"Teknoloji Bizi Dönüştürmüyor, Karmaşıklığımızı ve Çelişkilerimizi Arttırıyor Yalnızca"

Studio-X Istanbul'un yürütücüsü Selva Gürdoğan'la birlikte eleştirmen, mimar, yönetmen ve hikaye anlatıcısı Liam Young ile Studio-X Istanbul'da açılan "Yeni Aşk" sergisi ve filmlerini konuştuk.

"Mimari Çizim Mimari Fikirlerin Potansiyelini Sınamalı"

"Takip Ettiklerimiz" serisinin son konuğu mimari temsilin içi boşaltılmış bir araç olmadığına, üzerine derinlemesine düşünülebilecek bir mecra olduğuna inancımızı tazeleyen bir platform: KooZA/rch.

“Müze yeni bir kültürel peyzaj oluşturacak”

İstanbul Resim Heykel Müzesi’nin yeni binasının inşaatı sürüyor. Karaköy’deki antrepolar bölgesindeki 5 nolu Antrepo’nun yerine yapılan müzenin mimari tasarımını gerçekleştiren Emre Arolat, müzenin bir yıl içinde tamamlanmasının hedeflendiğini söylüyor.

"Mimarlar Küresel Meselelere Bakıp, Nasıl Faydalı Olabileceklerini Sorgulamalılar"

Çocukların güvenli ve kaliteli oyun alanlarına erişim hakları için çalışan sivil toplum örgütü ve tasarım ofisi CatalyticAction'la topluluklar için ve onlarla birlikte tasarım yapma deneyimlerini konuştuk.

Başka Bir Mimarlık -Kadın ile- Mümkün

Bu metin, Mimarlar Derneği 1927 tarafından "Başka Bir Mimarlık Mümkün" temasıyla düzenlenen "Mimarlıkta eleştirel okumalar 7 - Üniversite Öğrencileri Metin Yarışması" kapsamında eş değer ödül almaya hak kazanmıştır.