+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Ofis Ortakları

"LEGO House" Belgesel Haline Getirildi

"LEGO House - Home of the Brick" belgeseli, izleyicileri LEGO House'un konsept, tasarım, inşaat ve açılış süreçleri arasında bir gezintiye çıkarıyor.

MSGSÜ Mimarlık Bölümü Diploma Projeleri Ödülleri Sahiplerini Buldu

2018 Bahar Dönemi Diploma Projeleri arasından ödül alanlar şöyle:

Aşılama Yoluyla Kentsel Gıda Ormanları

Guerrilla Grafters, meyve ağaçlarının dallarını sıradan süs ağaçlarına yapıştırarak halka açık meyve ağaçları meydana getiriyor.

Gölgesiz Şehirde Zaman ve Mekan

Uğur Tuztaşı'nın "Gölgesiz Şehirde Zaman ve Mekan" isimli kitabı Expoze Yayınevi'nden çıktı.

MSGSÜ İstanbul Devlet Konservatuvarı'na Tahliye Kararı

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'ne bağlı İstanbul Devlet Konservatuvarı Binası'nın, müze olarak hizmet vereceği gerekçe gösterilerek boşaltılması istendi. Rektörlük, konu ile ilgili bir açıklama metni yayınladı.

İstanbul’da Deniz Sefası

Küratörlüğünü Zafer Toprak'ın yaptığı "İstanbul'da Deniz Sefası" sergisi, 5 Nisan - 26 Ağustos 2018 tarihleri arasında Pera Müzesi'nde ziyaret edilebilir.

Tanımsız Hizmetler Bürosu (T.H.B.)

SALT, 2018’de başlattığı Sohbetler serisi kapsamındaki ilk sergi olan Tanımsız Hizmetler Bürosu (T.H.B.), Sohrab Mohebbi tarafından programlanmıştır. Sergi 12 Nisan - 15 Temmuz tarihleri arasında SALT Galata'da izlenebilir.

Tezekevleri 2018 Atölyeleri

Gündönümü Süt Çiftliği tarafından başlatılan Tezekevleri projesi kapsamında düzenlenen 2018 Atölyeleri, 4 Mayıs - 16 Eylül tarihleri arasında Gündönümü Çiftliği - Silivri'de yapılacak.

İzmir'de Yaşıyor ve Üretiyor: Kent Müellifleri

Studio-X İstanbul'un izleyiciyi kentler ve hafızaları üstüne düşünmeye çağıran "İzmir'de yaşıyor ve üretiyor: Kent Müellifleri" adlı sergisi, 26 Mayıs Cumartesi günü kapılarını açıyor. Sergi, 13 Temmuz'a kadar Studio-X Istanbul'da görülebilir.

Hemzemin

İstanbul Bilgi Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarım Bölümü 4. sınıf öğrencilerinin mezuniyet proje çıktılarını sundukları "hemzemin" sergisi, 31 Mayıs 2018 Perşembe günü saat 17.00'da, Mimarlık Fakültesi KD6 3. Katta açılıyor.

"Sergiler 20'inci Yüzyılın Gizli Aygıtlarından Biridir"

Geçtiğimiz aylarda Studio-X Istanbul'a konuk olan, Columbia Üniversitesi'nden Mark Wasiuta ile bir araya geldik, mimarlıkta sergi kültürü ve tarihi hakkında konuştuk.

"Serbestçe Çizim ile Gelen Özgür Düşünceyi Geri Kazanmak"

Mimar ve Library Illustrazioni websitesinin kurucusu Emanuele Piersanti ile mimari görselleştirme üzerine konuştuk.

"Mimarlık Bir Şeyler Yapabilmek İçin Sadece Bir Araç, Bir Sonuç Değil"

41. Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul kapsamında konferans vermek ve atölye çalışmasına katılmak için İstanbul'a gelen Assemble'ın kurucu üyelerinden Maria Lisogorskaya ve Louis Schulz ile projeleri ve çalışma pratikleri üzerine konuştuk.

"Değişimin Odağında Teknoloji Olacak"

Tuna ile Ofis Sohbetleri’in ilk konukları OSO Mimarlık’tan Serhan Bayık ve Okan Bayık.

"Sessizleştirilmiş Kişilerin ve Mekanların İzini Sürerek Hafızayı Harekete Geçirmeye Çalışıyoruz"

Havanın oldukça güzel olduğu bir günde Balat'ta yaptığımız yürüyüş sonrası, Cins Adımlar ekibinden Sema Semih'le kısa bir söyleşi yaptık. Yürümek ve hikaye anlatmanın gücünden bahsettik.