+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.

Pin It

Pimodek Mimari Tasarım - Uygulama

1980 yılında Y. Mimar Hasan Basri Hamulu ve eşi Mimar Filiz Hamulu tarafından kurulan Pimodek, mimari tasarım ve uygulama süreçlerini birlikte yürüten bir mimarlık firması.

Alanındaki faaliyetlerine İstanbul Maçka’daki proje ofisi ile İstanbul Hasköy’deki uygulama atölyesinde devam etmektedir. Pimodek; mimari, iç mimari proje ve uygulamalarında 35 senelik tecrübeye sahiptir.

1980 yılında Y. Mimar Hasan Basri Hamulu ve eşi Mimar Filiz Hamulu tarafından kurulan firma birçok konut, ticari ve kamu projelerinin yanı sıra restorasyon ve kentsel tasarım projeleriyle de öne çıkmaktadır.

1952 Sivas, Divriği doğumlu Hasan Basri Hamulu, 1980 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nden mezun olmuştur. 1982 yılında, yine aynı fakültenin “Endüstrileşmiş Yapım Sistemleri” bölümünde yüksek lisansını tamamlamıştır.

Meslek hayatında Türkiye’nin ve dünyanın çeşitli yerlerinde birçok mimari, iç mimari proje ve uygulamayı tamamlamış olan H. Basri Hamulu, İstanbul Serbest Mimarlar Derneği’nin üyesidir.

Hamulu, 2009 yılından beri yurt içi ve yurt dışında birçok şehirde sergilenmiş, UNESCO’nun dünya mirası listesinde bulunan Divriği Külliyesi’nin taç kapılarını konu alan “Cennetin Kapıları” Fotoğraf Sergisi’nin küratörü ve tasarımcısıdır. Ayrıca, uzun zamandır üzerinde çalıştığı Sivas Divriği kentsel tasarım ve restorasyon projelerine devam etmektedir. "


Harita