+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.

Pin It

2017'nin Dikkat Çeken Haberleri

2017'de Arkitera.com'da en çok hangi haberleri okuduk?

Türkiye Mimarlık Yıllığı 2016 İçin Seçilen Projeler Belli Oldu

2016 yılında inşaatı tamamlanan 49 adet projenin seçildiği Türkiye Mimarlık Yıllığı'nda bu yıl, 25 mimari proje, 12 iç mekan, 5 kentsel tasarım / peyzaj ve 7 restorasyon / yeniden kullanım projesi yer alıyor.

Salt Araştırma'nın Yeni Mekanı 21 Mart'ta Açılıyor

Yeni çalışma mekânının, geniş bir kitle tarafından kullanılan SALT Araştırma'nın yoğunluğunu rahatlatması amaçlanıyor.

THBB 2016 Mimarlık Ödülleri’nde Finale Kalan Projeler Açıklandı

26 Ekim’de Ömer Selçuk Baz, Hüseyin Bütüner ve Hayriye Sözen’in katılımıyla yapılan seçici kurul toplantısında, ön seçim listesinde yer alan 19 proje değerlendirildi.

"European Prize for Urban Public Space 2016"ya Başvuran Projeler Açıklandı

Bu sene 9. kez verilecek ödüle başvuranlar arasında Türkiye'den 6 proje var.

"Mimaride Görünmeyen: Çağdaş Türk Mimarisinde Görselleştirme" Sergisi

Türkiye'nin yapılı çevresinin oluşumuna katkıda bulunan mimar ve tasarımcıların önemli eserlerini bir araya getiren "Mimari'de Görünmeyen: Çağdaş Türk Mimarisinde Görselleştirme" sergisi, İstanbul'dan sonra ilk kez İzmir'de düzenleniyor.

Mimarlarla KonTAK Konferansları #14

"Mimarlarla KonTAK" serisinin ondördüncü konuğu 8 Mayıs Perşembe günü saat 19:00'da ŞANALarc!

Building İstanbul, Then and Now

7-18 Temmuz, 2014 tarihleri arasında gerçekleşecek olan "Building İstanbul, Then and Now" adlı yaz okulunda, 19. yüzyıldan başlayarak İstanbul'u/da inşa etmek kavramı irdelenecek.

Endüstriyel İnovasyon, Malzemeler ve Mimarlık: SANALarc

SANALarc'ın kurucularından Murat Şanal ve ofis ekibinin konuşmacı olduğu, Yapı Fuarı kapsamındaki etkinlik 27 Mayıs'ta TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde yapılacak.

"Konum ve kentsel - mimari deneyiminin değeri biçilmez bir eğitim olduğuna inanıyoruz"

Arkitera Mimarlık Merkezi adına Özlem Özdemir, Alexis Şanal ile görüştü.

SANALarc Mimarlık, Araştırma ve Kentsel Tasarım

SANALarc, 'yer'lerin benzersiz karakterlerinin teknoloji, sanat ve sosyal hayat ile nasıl iç içe geçtiğini, insanların hayal gücünü harakete geçiren ve yaşam kalitesini artıran, kendine özgü ve etkileyici mekanların nasıl oluştuğunu keşfetmeye çalışır.

Stüdyonun aktif ve etkili araştırmalarının temeli, birlikte haraket eden ve etkin bir iletişim ağı oluşturan yaratıcı zihinler, mühendis, yatırımcı ve liderlerden oluşan profesyonel çekirdek ekibine dayanır.

ŞANALarc'ın kurucu ortaklarının odak noktası bilgi toplulukları, kültür organizasyonları, kamusal alan, eğitim yapıları ve kentsel dolgu gibi geniş bir yelpazeye yayılır. Stüdyonun tasarım ekibi, her yapılı çevrenin kendi bağlamında niteliklerini arttırmak adına müşteriler ile işbirliği içinde çalışarak; sürdürülebilir tasarım ilkeleri, malzeme ve geometrik ifade, kaynak ve inşaat sektöründeki yerel bilgiyi paylaşma yöntemiyle yol alır. Yerel ve küresel bağlamda fikir alışverişine uygun bir ortam olan stüdyo, kent üzerine araştırmaya, eleştirel fakat iyimser bir bakış açısıyla inşa etmeye devam etmektedir.


Harita