+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.

Pin It

World Architecture Festival Awards 2019’da Finale Kalan Projeler Açıklandı

World Architecture Festival, bu yıl 4-6 Aralık tarihleri arasında Amsterdam’da düzenlenecek. Etkinlik, geçtiğimiz yıllarda Barselona, Singapur ve Berlin’de düzenlenmişti.

Kosova Ulusal Stadyumu Tabanlıoğlu Mimarlık Tarafından Tasarlandı

Tabanlıoğlu Mimarlık, Kosova Kültür, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından ülkenin yeni ulusal stadyumu için açılan davetli uluslararası yarışmayı kazandı. FIFA ve UEFA standartlarındaki Kosova Ulusal Stadyumu’nun yapımına 2019 başlanacak.

“TurkishGlass” Türk Camını Dünyaya Tanıtıyor

Çimento, Cam, Seramik ve Toprak Ürünleri İhracatçılar Birliği tarafından Türk cam sektörünün yenilikçi çözümlerini ve ileri teknoloji ürünlerini dünyaya tanıtmak amacıyla 2018 yılında “TurkishGlass” markası yaratıldı.

Ağa Han Mimarlık Ödülleri''''nde Finale Kalanlar Açıklandı

Aga Khan Ödülleri 2017-2019 döneminde finale kalan projeler açıklandı. 20 projenin finale kaldığı listede Tabanlıoğlu Mimarlık tarafından tasarlanan Beyazıt Devlet Kütüphanesi Renovasyon Projesi de yer alıyor.

Unigen Her Adımda "Tasarım" Etkinliğinin İkinci Durağı Tabanlıoğlu Mimarlık

Unigen ve Arkitera iş birliğinde düzenlenen Her Adımda "Tasarım" etkinlik serisinde Türkiye''''nin önde gelen mimarlık ofislerinin kapılarını sizler için aralıyoruz.

"Mimaride Görünmeyen: Çağdaş Türk Mimarisinde Görselleştirme" Sergisi

Türkiye''''nin yapılı çevresinin oluşumuna katkıda bulunan mimar ve tasarımcıların önemli eserlerini bir araya getiren "Mimari''''de Görünmeyen: Çağdaş Türk Mimarisinde Görselleştirme" sergisi, İstanbul''''dan sonra ilk kez İzmir''''de düzenleniyor.

"Modernin İcrası: Atatürk Kültür Merkezi, 1946-1977" Sergisi

SALT Galata''''da sergilenmiş olan "Modernin İcrası: Atatürk Kültür Merkezi, 1946-1977" sergisi 24 Ocak''''ta TSMD Mimarlık Merkezi''''nde ziyarete açılıyor.

İstanbul - Bodrum Arası

23 Şubat 2018 Cuma günü saat 18:00''''da Bodrum Mimarlık Kitaplığı''''nda, mimar Murat Tabanlıoğlu tarafından "İstanbul - Bodrum Arası" başlıklı bir söyleşi yapılacak.

Recomposing AKM

Atatürk Kültür Merkezi''''nin yeni yüzyılın mevcut imkan ve gereksinimleri çerçevesinde, şehrin kolektif belleğine ve binanın orijinal biçimine saygı duyarak yeniden üretilmesine dair sergi Murat Tabanlıoğlu küratörlüğünde 16 Mart 2018''''de Berlin''''de açılıyor.

"Hakikatin Küçük Ölçekli Bir Oluşumu"

Atölye K maket atölyesinin kurucusu, Murat Tabanlıoğlu, Han Tümertekin, Emre Arolat, Nevzat Sayın gibi ülkenin önde gelen mimarları ile çalışan Murat Küçük ile mimari maket yapma pratikleri üzerine bir söyleşi gerçekleştirdik.

Uluslararası Havalimanı Projelerinde Proje Tasarım Süreci

Einstein, "Bilgi malumat değildir. Bilmenin tek yolu deneyimlemektir." diyor. Bir konuyu tartışabilirsiniz ama bu size sadece felsefi bir anlayış kazandırır. Bir konuyu bilmek istiyorsanız onu deneyimlemelisiniz.

İztuzu Kumsalı Kurtarma Platformu’ndan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na Mektup

İztuzu Kumsalı Kurtarma Platformu’nun, İztuzu Kumsalı Deniz Kaplumbağası Bakım Merkezi ve Günübirlik Rekreasyon Alanı Tasarımı Fikir Projesi Yarışması’nın şartnamesindeki hususlara itirazlarını ve gerekçelerini içeren mektubu:

17-18 Temmuz Düzce Sel Felaketi, Bu Kader Değil!

17-18 Temmuz tarihinde yaşanan Düzce Sel Felaketi kaderimiz değildir. Sel felaketiyle beraber yaşanan can ve mal kaybını belgelemek ve sonraki felaketlerin önüne geçmek üzere hazırlanmış bir yazıdır.