+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.

Pin It

RAF'ın 2018 Mart Sayısı Çıktı!

Bu ay 73. sayısı yayınlanan RAF Ürün Dergisi, yeni ürün tanıtımları ve proje dosyaları ile dikkat çekiyor.

Türkiye Mimarlık Yıllığı 2017 için Seçilen Projeler Belli Oldu

2017 yılında inşaatı tamamlanan 51 adet projenin seçildiği Mimarlık Yıllığı'nda bu yıl, 31 mimari proje, 10 iç mekan, 5 yerleştirme/geçici strüktür, 4 renovasyon/yeniden işlevlendirme ve son olarak 1 adet kentsel tasarım/peyzaj projesi yer alıyor.

2017'de En Çok Okunan Mimarlar ve Ofisler

2018 için geri sayımımız sürerken, geçtiğimiz yıl içerisinde Arkitera'da en çok okunan mimarlar ve ofisleri belirledik.

"AR New into Old" Ödülü Yapı Kredi Kültür Sanat'ın Oldu

Teğet Mimarlık'ın tasarladığı Yapı Kredi Kültür Sanat, Architectural Review tarafından verilen "AR New into Old 2017" ödülünün kazananı oldu.

Yapı Kredi Kültür Merkezi AR Ödüllerinde Finale Kaldı

Teğet Mimarlık'ın tasarladığı Yapı Kredi Kültür Merkezi, Architectural Review tarafından verilen "AR New into Old/ AR Eski içinde Yeni" ödüllerinde finale kalan projeler arasına girdi.

"Mimaride Görünmeyen: Çağdaş Türk Mimarisinde Görselleştirme" Sergisi

Türkiye'nin yapılı çevresinin oluşumuna katkıda bulunan mimar ve tasarımcıların önemli eserlerini bir araya getiren "Mimari'de Görünmeyen: Çağdaş Türk Mimarisinde Görselleştirme" sergisi, İstanbul'dan sonra ilk kez İzmir'de düzenleniyor.

Mimarlarla KonTAK Konferansları #16

"Mimarlarla KonTAK" serisinin onaltıncı konuğu 22 Mayıs Perşembe günü saat 19:00'da Teğet Mimarlık!

ECOWEEK İstanbul 2015

Yeditepe Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü ve Yeditepe Üniversitesi Mimarlık Topluluğu'nun düzenlediği ECOWEEK 2015 etkinliği "Contemporary Archeology in İstanbul" teması ile 20-25 Nisan tarihleri arasında İstanbul'da.

Bir Pavyon İki Etkinlik

"Bir Pavyon İki Etkinlik: 2016 Venedik Mimarlık Bienali Türkiye Pavyonu’ndan hareketle Mimarlığın Toplumsallığı Üzerine Çeşitlemeler", 23-28 Mayıs tarihleri arasında Galata Kültür Derneği'nde gerçekleşecek.

Binadan Öte Bir Şehir Mekanı

Teğet Mimarlık tarafından tasarlanan Yapı Kredi Kültür Sanat binası, Galatasaray Meydanı’na açılan cephesiyle ziyaretçilerini selamlıyor.

"40 Yaşından Önce Bina Yapmak Çok Kolay Bir Şey Değil Türkiye'de"

Arkitera Mimarlık Merkezi olarak "2010 Yılı Genç Mimar Ödülleri" sahipleri Erguvan Ünal, Ertuğ Uçar ve Defne Önen'le ofisimizde bir söyleşi gerçekleştirdik.

Alternatif Bir Yapı Malzemesi Olarak Toprak

Toprak hala en sağlıklı ve en iyi ısı yalıtım malzemesi olma özelliğini koruyor. Üstelik nefes aldığından ortamın nemini dengeliyor. Bir toprak yapının inşası tamamen lokal malzemelerle yapıldığından oldukça da ekonomik.

Gün Akar Gibi... Zeytinlik

Yaşadığım yeri anlatmaya giriştiğimde kısa Şubat’ın son günlerindeydik.*

Teğet Mimarlık

Teğet Mimarlık Limited Şirketi, 1996 yılında Ankara’da kuruldu, ofis 2000 yılında İstanbul’a taşındı.

Mehmet Kütükçüoğlu ve Ertuğ Uçar ortaklığında yürütülen mimari, iç mimari, kentsel tasarım ve peyzaj tasarımı proje hizmetlerinin yanı sıra sergi, atölye ve yayın gibi faaliyetler de aynı çatı altında gerçekleştiriliyor. Ofis proje yarışmalarında kazandığı ödüllerin yanı sıra 2009 ve 2013 yıllarında Ulusal Mimarlık Ödülünü aldı. Ortaklar, üniversitelerdeki mesleki eğitim süreçlerine stüdyo yöneticisi, konferansçı ve jüri üyesi olarak katkı veriyor.


Harita