+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Ofis Ortakları

Venedik Bienali Yunanistan Pavyonu: Atina Okulu

Yunanistan Pavyonu bu sene, Xristina Argyros ve Ryan Nieheiser'in kürate ettiği Atina Okulu/ The School of Athens sergisine ev sahipliği yapacak.

Yeni Nesil Şantiye ve Yapı Yönetim Asistanı: Architicket

Türkiye'de "ilk defa" üç genç girişimci tarafından hayata geçirilen ve dünyada yalnızca birkaç örneği olan şantiye ve yapı yönetim yazılımı Architicket, 80 aktif kullanıcıya erişti.

GAD Vakfı'ndan Dijital Fabrikasyon Atölyeleri

GAD Vakfı, Türkiye'de yar alan mimarlık ve inşaat sektörü temsilcileri, akademik, endüstri ve devlet arasındaki stratejik ortaklıklar birleşiminde; kademeli olarak uzun vadeli bir program başlattı.

Çanakkale'nin Bisiklet Projesi Kepez'e Uzanıyor

Çanakkale Belediyesi Akıllı Bisiklet Kiralama Sistemi ve Bisiklet Kullanımını Teşvik Projesi/ ÇABİS, gördüğü ilgi nedeniyle kent merkezi dışında Kepez’e kadar uzayacak.

"Coexist: Rethinking Zoos" Yarışması Sonuçlandı

Hayvanat bahçelerini yeniden düşünen yarışmada dereceye giren ekipler arasında Türkiye'den bir ekip de yer aldı.

İstanbul’da Deniz Sefası

Küratörlüğünü Zafer Toprak'ın yaptığı "İstanbul'da Deniz Sefası" sergisi, 5 Nisan - 26 Ağustos 2018 tarihleri arasında Pera Müzesi'nde ziyaret edilebilir.

Tanımsız Hizmetler Bürosu (T.H.B.)

SALT, 2018’de başlattığı Sohbetler serisi kapsamındaki ilk sergi olan Tanımsız Hizmetler Bürosu (T.H.B.), Sohrab Mohebbi tarafından programlanmıştır. Sergi 12 Nisan - 15 Temmuz tarihleri arasında SALT Galata'da izlenebilir.

Tuna Ofis’te Çağdaş Sanat Rüzgarı

Tuna Ofis'in, Türkiye’de tasarım ve çağdaş sanatın gelişimine destek vermek amacıyla başlattığı “Tuna Ofis’te Çağdaş Sanat” projesinin açılış sergisi "LESS IS A BORE", 12 Nisan - 8 Haziran tarihleri arasında görülebilir.

Mimari Fotoğraf Sergisi

Uludağ Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü'nde, fotoğraf sanatçısı Cumhur Aygün yürütücülüğündeki "Mimarlıkta Fotoğraf" dersi kapsamında yapılan öğrenci çalışmaları, 25 Nisan - 25 Mayıs tarihleri arasında sergilenecek.

Tezekevleri 2018 Atölyeleri

Gündönümü Süt Çiftliği tarafından başlatılan Tezekevleri projesi kapsamında düzenlenen 2018 Atölyeleri, 4 Mayıs - 16 Eylül tarihleri arasında Gündönümü Çiftliği - Silivri'de yapılacak.

"Bienali, Mimarlığın Genç Aktörleri Tarafından Ulaşılabilir Hale Getirmek Önemli"

Venedik Bienali 16. Uluslararası Mimarlık Sergisi Türkiye Pavyonu küratörü Kerem Piker ile bir üretme, buluşma ve karşılaşma mekânı önerisi olan Vardiya üzerine konuştuk.*

"2 Günlük Yoğun Süreç, Tüm Sömestrden Daha Öğretici Olabiliyor"

41. Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul kapsamında, Assemble (UK) ve Herkes İçin Mimarlık ortaklığında yürütülen Yapı Unplugged atölyesine dair Herkes İçin Mimarlık'tan Emre Gündoğdu, Merve Gül Özokcu, Sarper Takkeci ve Elif Tan ile konuştuk.

"Mimarların Pazartesi Sabahlarını Cumartesi'ye Çevirecek Güçleri Var!"

Çağdaş mimarlık dünyasının başına gelebilecek en iyi şeyin "evrim" olduğuna inanan İngiliz mimar William Alsop, 27 Kasım 2007'de ARKIMEET konferans serisinin konuğu oldu.*

"Katılımcı Süreçler, Tepeden İnme Müdahalelerden Daha Fazla Toplumsal Sermaye Oluşturuyor"

İstanbul95 projesi için Studio-X Istanbul'da bir sunum yapmak üzere bulunan Darell Hammond ve Studio-X İstanbul'un yürütücüsü Selva Gürdoğan ile bir araya geldik.

“Kontrollü, Bir Yandan da Uzlaşmacı İlerlemeler ile Zonguldak Halkı Sürece Dahil Edilmeli”

Süper Kent dosyası kapsamında Mimar Derya Aydan ile Zonguldak ve Zonguldak'ta genç bir mimar olmak üzerine konuştuk.

Mersin "Tevfik Sırrı Gür Stadyumu ile Çamlıbel Limanı Arası Kıyı ve Rekreasyon Düzenlemesi Fikir Projesi Yarışması" Üzerine Düşünceler

Mersin'de açılan yarışma üzerine bu yazı, Tolga Ünlü ve Tülin Selvi Ünlü tarafından ortak kaleme alınmıştır.

Toplumcu bir Alman Mimarı: Bruno Taut

Mimarlığı toplumsal gereksinimlere yönelik sanat olarak gören bir mimar...

Bana Mutluluğun Resmini Çizer Misin?

Son yıllarda sıkça referans gösterilen yaşam memnuniyeti olgusu bizler için ne anlam ifade ediyor?

Alternatif Bir Yapı Malzemesi Olarak Toprak

Toprak hala en sağlıklı ve en iyi ısı yalıtım malzemesi olma özelliğini koruyor. Üstelik nefes aldığından ortamın nemini dengeliyor. Bir toprak yapının inşası tamamen lokal malzemelerle yapıldığından oldukça da ekonomik.