+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Ofis Ortakları

Nehri Amfitiyatroya Dönüştüren Köprü Önerisi

Stockholm merkezli ofis Erik Andersson Architects, Kalix Nehri üzerindeki köprü için kamusal dinlenme alanları içeren çok fonksiyonlu bir yapı öneriyor.

Anmahian Winton Architects'in Ankara'da Tasarladığı Ofis Binası Minimal Formu ile Dikkat Çekiyor

Anmahian Winton Architects'in tasarladığı, rggA Mimari Tasarım Stüdyosu’nun yerel danışmanlığını yaptığı Capital Vista Ofis Kulesi Ankara'da bulunuyor.

Mimari Eskiz

Fatih Semerci, Elif Bülüç ve Fatmanur Atalay tarafından yayına hazırlanan "Mimari Eskiz", Çizgi Kitabevi'nden çıktı.

Belediye Binası’nda Sona Doğru

Yapımına başlanan Çanakkale Belediyesi Yeşil Yerel Yönetim ve Kültür Merkezi Binası`nın çalışmaları büyük ölçüde tamamlandı.

Yeni Otopark Yönetmeliği Resmi Gazete'de Yayımlandı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca yerleşim yerlerinde araçların yol açtığı park ve trafik sorunlarının çözümü için otoparklara yönelik yeni düzenlemeye gidilerek binalardaki her konut için bir otopark alanı ayrılması zorunluluğu getirildi.

Over 100 years of Women in Architecture

Almanya'da yaşamış 20 kadın mimarın projelerinin ve kişisel hayat hikayelerinin yer aldığı, mimar kadınları ekrkeklerin gölgesinden çıkarmayı hedefleyen sergi, 8 Mart'a kadar Frankfurt'taki Alman Mimarlık Müzesi'nde görülebilir.

Bir Kağıt Mimarının Hayali Dünyası: Nazimî Yaver Yenal

İstanbul Araştırmaları Enstitüsü, 20. yüzyıl Türk mimarlığının özgün temsilcilerinden mimar Nazimî Yaver Yenal’ı (1904-1987) bir sergiyle anıyor. Sergi 4 Ekim -3 Mart tarihleri arasında izlenebilir.

TSMD Akademi Eğitimlerine Başlıyor

TSMD Akademi eğitimleri, Ekim 2017-Şubat 2018 arasında sürecek.

“Cemal Emden Fotoğraflarıyla LOUIS KAHN’A YENİ/DEN BAKIŞ”

Pera Müzesi'nin "Cemal Emden Fotoğraflarıyla LOUIS KAHN'A YENİ/DEN BAKIŞ" sergisi, dünyaca tanınmış Amerikalı mimar, düşünür ve sanatçı Louis Kahn'ın yapıtlarına ve sanatsal çalışmalarına odaklanıyor.

Koku ve Şehir

Koç Üniversitesi Vehbi Koç Ankara Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (VEKAM), 2018 yılının ilk sergisini tarihin kokularına ayırdı.

"Mimarlığı Çok Katılımcılı Hale Getirme İşi Bizim İçin Öğrencilik Yıllarından Başlıyor"

HİM(Herkes İçin Mimarlık) ve MAPUDER(Mavi Pusula Derneği)'in ortaklaşa yürüttüğü "Soma-Ayşe Temizel Ortaokulu Kütüphanesi"nin tamamlanmasının hemen ardından katılımcılarla proje süreci ve ortak çalışma kültürü hakkında konuştuk.

"Burada Herkes Bir Diğeri Kadar Mimar"

Arkitera Genç Mimar Ödülü 2017'yi kazanan bir diğer ekip olan Kolektif Mimarlar'dan Barış Demir, Oya Eskin Güvendi ve Sıddık Güvendi ile çok sesli üretim halleri, mimarlığın sunum biçimleri ve genç mimar olmanın açılımları üzerine konuştuk.

"Geberit Olarak Mimarların Hayatlarını Kolaylaştıracak Sistem Çözümleri Sunuyoruz"

Geberit Türkiye Ürün Müdürü Fikret Gençgel ile yaptığımız söyleşide Arkitera Yapı Malzemesi Ödülü'ne layık görülen Preda pisuvar ürününü konuştuk.

"Multipor Yangına Karşı %100 Güvenli Bir Yalıtım Çözümü Sağlıyor"

Yapı Malzemesi Söyleşileri serimize Arkitera Yapı Malzemesi Ödülü alan firmalarla devam ediyoruz. Sıradaki konuğumuz Kaba Yapı Bileşenleri kategorsinde, Multipor ürünü ile ödüle layık görülen Türk Ytong'un Genel Müdür Yardımcısı Tolga Öztoprak oldu.

"Mevcut Kültür ve Sanat Kurumlarını Mimarlığa İkna Etmek Durumundayız"

Louis Kahn'a Yeni/den Bakış sergisi 12 Mart'a kadar Pera Müzesi'nde devam ediyor. Serginin küratörlüğünü üstlenen N. Müge Cengizkan'la sergiyi, Louis Kahn'ı ve sergiye eşlik eden kitabı konuştuk.

Dönüşmesi Gereken Sadece Kentler Mi?

4. Ormancılık Kongresinde “Kentsel Dönüşüm Ormancılığı” adı altında sunulan bir bildiridir.

Sürreal Bir Eylem Olarak Kent Şiirleri

#alternatif kent okumaları #istanbulunedenseviyoruz #DpD-Duyusal Performans Değeri #ölçmeçağı #bişeycity #tinsel #şiirsel