+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
Join with or .
Other Works
Similiar Projects

3S Firuze Konakları Satış Ofisi

Ergün Mimarlık tarafından tasarlanan yapı, İstanbul Avcılar ilçesinde yer alan 530 üniteli 3S Firuze Konakları'nın tanıtımın ve satışının yapıldığı ofis binasının inşaatı 2017 yılında tamamlandı.

Ergün Mimarlık, projeyi anlatıyor:

"3S FIRUZE KONAKLARI SATIŞ OFİSİ" İstanbul, Avcılar ilçesinde yer alan 530 uniteli 3S Firuze Konakları Projesinin tanıtımın ve satışının yapıldığı ofis binasıdır. Arsa, zamanla kullanımını yitirmiş bir endustri bölgesinde yer almaktadır. Önceki kullanımında birbirinden bağımsız atölyelerin ve küçük endüstri tesislerinin bir arada olduğu bir arsadır. Çelik , beşik çatılı bu endustri yapılarının yapım tekniği ve formu projenin ilham kaynağı olmuştur. Kütle, cephe, strüktür ve iç mekan tasarımında bölgedeki endüstriyel hafızanın izlerinden ipuçları bırakmak amaçlanmıştır.

Binanın beşik çatılı yüksek kısmında satış ve sergileme holü , teras çatılı arka kısmında ise, 2 adet örnek daire ve servis mekanları planlanmıştır. Sergi holü tasarımında, zeminde epoksi, çatı ve duvarlarda çelik strüktür ve OSB, ofis platformlarında ise doğal ahşap kullanılarak , endüstiyel stilde bir iç mekan tasarımı oluşturulmuştur. Cephede ise metal bir kabuk kurgulanarak, binanın güneş kontrolü sağlanmıştır. Cam ve çelikten oluşan düşey kütle ise gelen müşterilerin, çevredeki manzarayı görebileceği bir seyir kulesi olarak tasarlanmıştır. Kulenin altındaki teras ise kullanıcıların açık havada dinlenebilecekleri rekreatif bir avlu olarak planlanmıştır.

Map
Details
Project Type: Sales Office
Proje Tipi Grubu: Commercial
Employer: 3S Kale Gayrimenkul
Peyzaj Mimarlığı: Arzu Nuhoğlu Peyzaj Tasarım
Interior Architecture: Zeynep Ergün, Gizem Arslaner, Meltem Uysal
Lighting Project: Lipom Aydınlatma
Structural Project: Fonksiyon Mühendislik
Electrical Project: Enkom Mühendislik
Photography: Alp Eren, ALTKAT Architectural Photography
Construction Site Manager: Cengiz Türe
Project Start Date: 2016
Project End Date: 2016
Construction Start Date: 2016
Construction End Date: 2017
Building Plot Area: 2;000 m2
Total Construction Area: 850 m²

Pin It
Architectural Offices
Architects

Eser Ergün

Zeynep Akpamuk