+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
Join with or .
Other Works
Similiar Projects

AG Melco Ofis

Tasarımcıları, projeyi anlatıyor:

Uygulamasını 2018 senesi içerisinde tamamladığımız Mitsubishi asansör ve yürüyen merdiven Türkiye distribütörü AG Melco firmasının ofisi Vadistanbul ofis bloklarında yer almaktadır. Hareketli mobilyalarda mevcut ürünlerle ilerlediğimiz projede, mevcut masaların baskın ahşap dokusunu dengelemek adına ofis genelinde beyaz, gri ve renk kullanılmıştır.

Çalışan yoğunluk sayısı sınırda olan mekanda ferahlık ve açıklığı koruyabilmek için açık tavan uygulaması yapılmıştır. Tavanlarda bina yapısının bize sağladığı kaset tavan sistemi mevcut hali ile kullanılmıştır. Altyapı ürünleri ise antrasit renkte boyanarak yine açıkta bırakılmıştır. Dekoratif ürünler ve yönlendirmeler ile zenginleştirilen tavan bu haliyle maksimum yükseklikte kullanıma izin vermiştir.

Kurumsal renk olan mavi ofis genelinde baskın olmadan renklendirme amacıyla renkli cam uygulamaları ve halılarda kullanılarak ofis geneline yayılmıştır. Açık ofis alanında sabit çalışanlar için yer alan masaların yanı sıra saha çalışanlarının ofiste bulundukları sürelerde kullanabilecekleri ortak çalışma masaları konumlandırılmıştır. Büyüklükleri 10-12m² arasında değişen müdür odaları cephe bölümlerine yerleştirilmiştir. Istenildiği takdirde toplantı odası olarak da kullanılabilen ve ofisin merkezinde yer alan sosyal Alana ek olarak 2 adet toplantı odası bulunmaktadır.

Zemin uygulamasında plank halı kullanılan projede bu malzeme de mekanı renklendiren öğelerden birisi olmuştur. Sirkülasyonun daha yoğun olduğu koridor ve ortak alanlarda zeminde PVC malzeme kullanılmıştır. Açık bırakılan tavan ve üzerinde kullanılan endüstriyel malzemelerle uyumu açısından beton görünümlü PVC tercih edilmiştir. Aydınlatma üniteleri açık ofislerde lineer tipte, müdür odaları ve toplantı odalarında ise barisol ve mobilya birleşimi özel imalat ünitelerle sağlanmıştır.

Map
Details
Project Location: Sarıyer, İstanbul
Project Type: Offices
Proje Tipi Grubu: Commercial
Employer: AG Melco Türkiye
Ana Yüklenici: Udesign Mimarlık
Mechanical Project: Çağrı Sistem Çözümleri
Electrical Project: EEM Mühendislik
Plumbing Project: Çağrı Sistem Çözümleri
Yangın Tahliye Projesi: Çağrı Sistem Çözümleri
Photography: Gürkan Akay
Construction Site Manager: Mehmed Zahid Aras
Project Start Date: 2017
Project End Date: 2018
Construction Start Date: 2018
Construction End Date: 2018
Total Construction Area: 540 m²

Pin It
Architectural Offices
Architects

Gökçen Hotaman

Umut Uzuner
Contributing Architect(s)
Emre Şahin
Mehmed Zahid Aras
Sinan Sancaktutan