+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
Join with or .
Other Works
Similiar Projects

Alara Loft

Antalya Düden Park Rekreasyon Projesi kapsamındaki kıyı gezi bandı üzerinde, şehir ile özdeşleşmiş olan falez silueti içerisinde, Düden Şelalesi’nin denize döküldüğü bölgeye 500 metre mesafede yer alan apartman, Altındal Mimarlık tarafından tasarlandı.

Tasarımcıları, projeyi anlatıyor:

Tasarım: ​

2009 yılında başlayan tasarım süreci, işverenin istekleri doğrultusunda, arada geçen bunca zamanlık dilimde önce her katında 3 adet 2+1-27 bağımsız bölüm, ardından her katında 2 adet 3+1-18 bağımsız bölüm, en nihayetinde de 2016 yılında her katında tek daire, her biri 365 metrekarelik 9 adet bağımsız bölümden oluşan son ruhsat süreci ile şu an ki durumuna gelmiştir.

Akdeniz panoramasına hakim güney cephede yaklaşık 100 metrekarelik yaşama alanı, geleneksel Türk mimarisindeki sofa anlayışında olduğu gibi toparlayıcı mekan olarak ele alınmış, plan çözümünde hiçbir şeklide koridora yer verilmemiş, tüm mekanlara buradan ulaşım amaçlanmıştır. Dolayısı ile evin neresinde bulunursanız bulunun amaç, bu eşsiz panoramayı tamamen cam olarak tasarlanmış güney cepheden eksiksiz olarak içeri almak olmuştur.

Düşeyde seramik panellerden oluşan bir kabuk tarafından sarmalanmış bu cam cephe; yatayda kat döşemeleri ile kesilmiş, düşeyde ve yataydaki girdi çıktılar ile kimi yerde teraslar, kimi yerde de Fransız balkonlar elde edilerek güneş kontrolü amaçlanmış, yetersiz olacağı düşünülen kısımlarda da otomatik güneş kırıcı elemanlar ile tam korunum sağlanmıştır.

Ortak Kullanım: ​      

Her bağımsız bölümün kullanabileceği şekilde direkt daire içine hizmet eden yük asansörü, kapalı otopark, fitness salonu, toplantı odası, yüzme havuzu, kişiye özel baganalar, garden party alanı, güneşlenme alanı, aroma terapi havuzu, pergola ve bahçe mutfağı, su bahçesi vb. ek kullanım alanları da Alara Loft evlerine ek değer katan diğer özelliklerden bazıları olarak sayılabilir.

Map
Details
Project Location: Muratpaşa, Antalya
Project Type: Apartment
Proje Tipi Grubu: Konut
Employer: Recai Kırmızıtaş
Ana Yüklenici: Kırmızıtaş Otomotiv
Peyzaj Mimarlığı: Zübeyde Özsu Peyzaj Tasarım Atölyesi
Interior Architecture: İra Mimarlık
Projcet Manager: Şevket Altındal
Structural Project: Akıncı Mühendislik
Mechanical Project: TSO Mühendislik, Taner Tazegül
Electrical Project: Hikmet Demir
Plumbing Project: TSO Mühendislik, Taner Tazegül
Çelik Projesi: Akıncı Mühendislik
Project Start Date: 2011
Project End Date: 2011
Construction Start Date: 2011
Construction End Date: 2017
Building Plot Area: 2,739 m2
Total Construction Area: 4,400 m2

Pin It
Architectural Offices
Architects

Şevket Altındal
Contributing Architect(s)
Erhan Yılmaz