+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
Join with or .
Other Works
Similiar Projects

Demiröz Grup Ofisi

İstanbul Florya’da bulunan, 250 m² alana sahip bu proje, Demiröz Grup’un idari ofis merkezi olarak tasarlanmıştır. İç mekan tasarımı yapılırken her bir detay özenle düşünülmüş, göze hitap eden modern ve sade çizgiler tercih edilmiştir.

Proje; 3 adet yönetici ofisi, açık çalışma alanı, toplantı salonu, resepsiyon alanı, içinde kitchenette de bulunan bekleme salonu ve server odasından oluşmaktadır.

Tasarımda tercih edilen dokulu seramikler, koyu ceviz kaplamalar ve özel imalat mermer banko uyumlu bir resepsiyon alanı oluşturmaktadır.

Resepsiyonun arkasında kalan bekleme bölümü, kullanıcılar ve misafirleri için konforlu bir alan sağlamanın yanı sıra, yarı resmi toplantılara da ev sahipliği yapmaktadır. Yerleştirilen peyzaj elemanları, hem bu iki alanı fonksiyonel olarak birbirinden ayırmış hem de ortama sıcak bir hava katmıştır.

Toplantı odası, misafirlerin erişebileceği en uç noktada konumlandırılmıştır. Bunun sebebi çalışma alanlarını izole etmek, içeri davetsiz girişleri maksimum ölçüde engellemektir. Cephelerde konumlandırılmış olan yönetici ofisleri, güneş ışığına direkt olarak erişim imkanına sahiptir. Odaların, cam panellerle birbirlerinden ayrılması hem mekânsal olarak bir bütünlük oluşturmuş hem de ışık geçirgenliği ile transparan bir çalışma ortamı sağlamıştır.

Açık çalışma alanlarının tasarımı yapılırken, koridor aksı boyunca tüm kolon aralarında kalan boşluklar uçtan uca dolap olarak değerlendirilmiş, böylelikle temiz bir sirkülasyon alanı elde edilmiştir. Çalışma alanında dolap olarak kullanılan sistem, bekleme salonunun olduğu kısımda açık raf sistemine dönüşerek monotonluğu kırmakta, aynı zamanda vitrin amaçlı da kullanılmaktadır.

Akustik açıdan çalışma alanlarında halı tercih edilirken, mekânsal farklılık yaratmak amacıyla bekleme salonunun yer döşemelerinde ceviz kaplama kullanılmıştır. Yer döşemesinde kullanılan farklı malzemelerin birleşimi, gizli süpürgelik, köşe bağlantıları ve mobilyaların bağlantı noktaları gibi ince ve düşünülmüş detaylar projenin önemli noktalarını oluşturmaktadır.

Details
Project Location: İstanbul, Florya
Architectural Project Team: Çağıl Akçurin
Employer: Demiröz Grup
Ana Yüklenici: Demiröz Grup
Interior Architecture: REDA
Projcet Manager: Çağıl Akçurin
Concept Design: REDA
Construction Drawings: REDA
Architectural Supervision: Çağıl Akçurin
Construction Site Manager: Büşra Tutkaç
Project Start Date: 2016
Project End Date: 2016
Construction Start Date: 2016
Construction End Date: 2017
Total Construction Area: 250 m²

Pin It
Architectural Offices
Architects

Çağıl Akçurin
Contributing Architect(s)
Büşra Tutkaç