+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

Duo Suites

Duo Suites adını iki farklı konut kütlesinin birbirinden koparak, katlardaki dairelerin kendi içinde müstakil daire gibi kurgulanmasından doğmuş.

Slash Architects, projeyi anlatıyor:

Mersin yöresinin iç ve dış mekan yaşam alışkanlıkları, dış mekan kullanma eğilimleri göz önünde bulunarak tasarlanmış, başka bir deyişle dış mekan da iç mekan gibi tasarlanmıştır.

Konumlanışı itibari ile güneybatı – kuzey doğu aksına yerleşen yapı, hakim rüzgar yönü ve güneş ışığını maksimum değerlendirecek şekilde yerleştirilmiştir. Çekirdeğin ortada konumlanması ile birbirinden kopan kütleler geçirgen bir sirkülasyon ve panoramik asansör ve kat holleri sistemleri ile birbirinden kopar. Arsaya kayarak yerleşen bu iki prizma yapının algısının daha düşey ve ince olmasını sağlarken cephede kullanılan sistemler ve düşey elemanlar konut tipolojisinin getirdiği sık açıklıkları hizaya getirme durumunu dengeler ve bir grid oluşturur.

Açık alanların ve peyzajın kurgusu oluşturulurken, dış mekan iç mekan gibi tasarlanmış kullanıcıların sosyal ve gündelik yaşantısı/ihtiyaçları göz önünde bulundurulmuştur. Kendi içinde bir yaşam döngüsüne sahip olan bu peyzaj doğal arsanın kotlarına yerleşerek; spor, havuz, barbekü alanları, hobi bahçeleri, çocuk parkı, güneşlenme ve lounge alanları oluşturarak kendi içinde kamusal olanaklara sahip bir sosyal yaşam ayrıcalıkları sunar.

Künye
Proje Yeri: Mersin
Proje Tipi: Konut Sitesi / Grubu
Proje Tipi Grubu: Konut
İşveren: Mustafa Sarpkaya
Proje Başlangıç Yılı: 2014
Proje Bitiş Yılı: 2015
İnşaat Başlangıç Yılı: 2015
Toplam İnşaat Alanı: 5,800 m2

Pin It
Mimarlık Ofisi
Mimar

İpek Baycan Magriso

Şule Ertürk