Other Works
Similiar Projects

Magnum Pleasure Store İstanbul

İstanbul Bağdat Caddesi‘nde konumlanan Magnum Pleasure Store İstanbul‘un 2017 senesi tasarımı ve uygulaması Wangan tarafından yapıldı.

Tasarımcıları, projeyi anlatıyor:

Dünyanın en eski global kuruluşlarından biri olan ve 190 ülkede faaliyet gösteren Hollanda merkezli Unilever’in alt markalarından biri olan Magnum, her sene kozmopolit şehirlerin önemli noktalarında, kullanıcılarına kendi Magnum’larını yaratma deneyimini yaşatmak amacıyla Magnum Pleasure Store adıyla pop-up konsept mağazalar açıyor.

Genel konsepti Magnum‘un tutku, haz, lüks ve özgürlük temaları üzerine tasarlanan mağazanın, dış mekanında şehrin sıkışık ve betonarme yapısına tezat olarak ferah ve özgür bir kaçış noktası yaratmak üzere, egzotik peyzaj elemanları ve doğal malzemeler kullanıldı. Süt, çikolata ve altın renklerine ait tonların kullanıldığı iç mekanda Magnum barı ve mağaza konseptine 2017 senesinde eklenen kahve barı bulunuyor. Mağazanın en önemli tasarım öğelerinden biri de iç mekanın tavanına yayılan altın çikolata damlaları enstalasyonu. 2229 damladan oluşan enstalasyon, altın, haz ve lezzet temalarına gönderme yapıyor.

Birçok detay ve ürünün yeni konsepte özel olarak üretildiği mağazada kullanılan hareketli mobilyalar; Wangan ürünleri olan Punto Armchair ve Punto Sofa.

Map
Details
Project Location: İstanbul, Kadıköy
Project Type: Store / Showroom
Proje Tipi Grubu: Commercial
Employer: Magnum
Ana Yüklenici: Wangan
Photography: Emre Dörter
Construction Site Manager: Mert Can Uzyıldırım
Project Start Date: 2017
Project End Date: 2017
Construction Start Date: 2017
Construction End Date: 2017
Building Plot Area: 800 m2
Total Construction Area: 300 m²

Pin It
Architectural Offices
Architects

Kerem Özerler

Kutay Yorulmaz

Mert Can Uzyıldırım