Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

Menderes Tekstil Genel Müdürlük Yapısı

Yoğun bir sanayi tesisi arsasında yer alan yapı, beyaz yakalı çalışanların özgürce var olabilecekleri mekan ve kitle düzenleme tasarımını amaçlamıştır.

Yapıda yer alan ofis, müdürlükler, genel müdürlük ve yönetim kurulu ofislerinin bir atrium mekanı çerçevesinde birbirleriyle saydamlık ilişkisi içinde yaşamaları hayal edilmiştir. üçgen geometrik form, iş yerindeki ideal insan ilişkilerinde bireyin odak noktasına yerleştirilmesini temsil eden bir metafordur.

Plan ve kesitte üçgen formun geliştirildiği bu yönetim yapısında; giriş, atrium ve ofislerin bağlantıları ile tüm çalışanların bir aradalığı duygusunu güçlendiren içe dönük bir mekan duygusu elde edilmeye çalışılmıştır. Dış kabukta granit kaplama, iç mekan duvarlarında pres tuğla, tavanda ise ahşap kaplama egemen olmuştur. Bodrum kat arşiv ve servisleri; giriş katı müdürlükleri; birinci kat yönetici odaları ile toplantı salonunu; ikinci kat ise showroom mekanını barındırmaktadır. Giriş binası ve mescit de aynı proje bütününde yer almaktadır.

Künye
Proje Yeri: Denizli
Proje Tipi: Ofis
Proje Tipi Grubu: Ticari
İşveren: Menderes Tekstil AŞ
Statik Projesi: Sait Yaymanoğlu
Mekanik Projesi: Veysel Aslancan
Elektrik Projesi: Mehmet Özdemir
Proje Başlangıç Yılı: 2006
Proje Bitiş Yılı: 2006
İnşaat Başlangıç Yılı: 2007
İnşaat Bitiş Yılı: 2007

Pin It
Mimarlık Ofisi
Mimar

Vedat Tokyay

Özge Başağaç