+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
Join with or .
Other Works
Similiar Projects

micro-Loft Yarasa

Cihangir’de koruma bölgesi sınırları içinde yer alan ve taban alanı brüt 46 m2 olan oldukça küçük bir parselde tasarlanmış olan bu konut yapısı, 2 adet tek gözlü bağımsız birimden, bodrum ve çatı dublekslerinden oluşur.

Mimarları projeyi anlatıyor:

Cihangir'de koruma bölgesi sınırları içinde yer alan ve taban alanı brüt 46 m2 olan oldukça küçük bir parselde tasarlanmış olan bu konut yapısı, 2 adet tek gözlü bağımsız birimden, bodrum ve çatı dublekslerinden oluşur. Parselin ön cephesi oldukça dar olan sokak üzerinde mahremiyeti sağlamak için metal delikli katlanır kepenkler ile karakterize edilmiştir. Arkaya bakan cephenin hakim elemanı dikey kullanılan yarım cam tuğlalardan doğal ışık alan merdivenevidir.

Mekanlar küçüklüklerinin zaman içinde oluşturabileceği handikapları bertaraf etmek için çoğu yerde esnek kullanımlı olarak planlanmıştır. Bodrum ve zemin katın birleştirilmesiyle elde edilen dairenin en önemli öğesi arka taraftaki artık alandan oluşturulan ve yaşam alanının devamı olarak değerlendirilen bir 'patio' dur.

Map
Details
Project Location: İstanbul, Beyoğlu
Project Type: Apartment
Employer: Urbanist Yatırım
Structural Project: Galata İnşaat
Mechanical Project: Galata İnşaat
Electrical Project: Galata İnşaat
Construction Site Manager: Kubilay Yalçın
Project Start Date: 2011
Project End Date: 2012
Construction Start Date: 2012
Construction End Date: 2014

Pin It
Architectural Offices
Architects

Can Çinici
Contributing Architect(s)
Selin Sürücü