+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
Join with or .
Other Works
Similiar Projects

Noble22 Suites

Noble 22 Suites, tarihi İstanbul kentinin Gümüşsuyu semtinde bir kentsel butik otel dönüşüm projesidir.

70’li yıllarda inşa edilen yapı, Taksim Meydanı’ndan Boğaziçi’ne doğru inen dik bir yol üzerine bitişik nizamda konumlanmış yapılardan biri. Mevcutta ofis olarak kullanılan yapı, şehri ziyarete gelen turistler için kentsel bağlamda değerlendirilerek bir konaklama yapısı oluşturma hedefiyle yeniden yorumlandı ve 22 odalı butik bir otele dönüştürüldü.

Yapının cepheleri, Gümüşsuyu’nun dik tepelerinden büyüleyici boğaz manzarasına geniş açıklıklar bırakacak ve aynı zamanda caddenin tarihi ve kentsel zihnine uyacak şekilde tasarlandı. Ön cephe ve konsollarda küfeki taşı kullanıldı ve cephe geleneksek İstanbul mimarisinin, mahremiyet ve samimiyet dengesinde bir modernizasyonu olarak yorumlandı. Daha dar olan arka cephenin tasarımı ise şeffaflık ve kırılganlık ön planda tutularak, denizden yansıyan güneş ışığına ve manzaraya karşı davetkar bir tutum arayışı içinde şekillendi. 

Otelin iç tasarımı, yapı ile ilgili belirlenen genel tasarım tutumunun bir devamı olarak kabul edildi. İç mekanda kullanılan malzemeler ve detaylar, bölgenin ve barındırdığı tarihin yerel tadlarını ve el sanatlarını ortaya koyacak şekilde yorumlanarak uygulandı. Cephe ve iç mekanların tasarımı, günümüz modern otel koşullarında, tarihin ruhunu yansıtmak ve misafirlerine bu yönde bir deneyim sunmak adına, geleneksel İstanbul yaşamı ve iç mekan kullanım alışkanlıklarının modernizasyonu hedefi ile tamamlandı.

Map
Details
Project Location: Beyoğlu, İstanbul
Project Type: Hotel / Motel
Proje Tipi Grubu: Konaklama
Employer: GSG Otelcilik
Ana Yüklenici: GSG Otelcilik
Projcet Manager: Cenk Aykut
Structural Project: Cenk Terzioğlu
Electrical Project: Mufit Atabek
Plumbing Project: İbrahim Öner
Photography: Oğulcan Aksoy
Architectural Supervision: Ceyhan Gönen
Project Start Date: 2015
Project End Date: 2015
Construction Start Date: 2015
Construction End Date: 2016
Building Plot Area: 120 m2
Total Construction Area: 950 m²

Pin It
Architectural Offices
Architects

Cenk Aykut

Ceyhan Gönen