+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
Join with or .
Other Works
Similiar Projects

Numnum Armada

Ofist'in 2016 yılında iç mekan tasarımını yaptığı Numnum restoranı Armada Alışveriş Merkezi'nde bulunuyor.

Tasarımcıları, projeyi anlatıyor:

Müşterilerine iyi ve lezzetli yemek sunmayı hedefleyen Numnum'ın, İstanbul'da Kanyon, Ümraniye Meydan, Ataşehir Brandium, Akasya Acıbadem; Ankara'da Panora, Gordion, Tepe Prime, Armada; Bursa'da Podyum Park şubeleri olmak üzere, 9 başarılı işletmesi bulunmakta. Kapsamlı menüsü, elle şekillenen hamburgerler, sandviçler, zengin salatalar, lezzetli ana yemekler, light seçenekler, taş fırında yapılan pizzalar, akılda kalan tatlılar ve özel çocuk menüsü ile geniş bir kitleye hitap ediyor.

Numnum'ın Ofist ile birlikteliği ise 2011 yılında başladı. Numnum'da tasarımın ömrünü uzatmak adına, güzel eskiyebilecek kaliteli ve doğal malzeme kullanımı ön planda tutuldu. Bir yandan da hem malzeme ve doku, hem de renk seçimlerinde daha genç, daha dinamik, daha cesur secimler yapıldı. Fakat yine de her şeyin bildik, tanıdık ve samimi olmasına dikkat edildi. Her zamanki gibi açık ve temiz bir servis ve mutfağın yanı sıra, daha aktif ve cıvıl cıvıl bir bar, çeşitli oturma çözümleri, daha genç ve renkli bir ortam yaratıldı. Numnum bahçeleri de eskisine göre çok daha renkli, eğlenceli ve cıvıl cıvıl olacak şekilde tasarlandı.

Bütün bu hareketlilik malzemelerdeki çeşitlilikte de devam etti. Zeminde siyah beyaz, çiçek dokuları oluşturan seramik mozaikler dişbudak thermowood ile birlikte kullanıldı. Ahşap seçimlerinde de çeşitlilik var. Yer yer meşe, cam, huş kontrplak, siyah boyalı ağaçlar, thermowood ve iroko kullanıldı. Dokulu, antrasit alüminyum doğramalar ile siyah ve beyaz boyalı demir paravanlar, mobilyalar, aksesuarlar yerleştirildi. Yine mobilyalarda hem siyah hem beyaz, çeşitli mermerler kullanıldı. Aydınlatma ünitelerindeki çeşitlilik, rengarenk kumaş seçimleri ve çiçeklerle de devam etti.

Mekanların kolayca açılabilir, bahçe haline gelebilir olması Numnum için önemli bir kriter. Rahatlık ve samimiyet ön planda. Bu doğrultuda uzun oturum ve keyifli sohbetler için rahat oturma alanları yaratıldı. Çoğu Ofist tarafından tasarlanan mobilyalar Numnum için özel olarak üretildi.

Numnum 10 senedir kendini dinamik tutan, aktif bir şekilde kendisini yenileyen, fark yaratan, kaliteden odun vermeyen, dünyayı, trendleri takip eden, müşteri kitlesini iyi tanıyıp bu doğrultuda kendisini şekillendiren bir yeme içme zinciri. Kendi içerisinde son derece tutarlı ve istikrarlı olmasının yanı sıra, sürekli bir değişim ve yenilik peşinde. Dolayısıyla Numnum'ın mimari tasarımı da hiçbir zaman sonlanmayacak, her zaman kendisini yenileyecek ve mutfağının yeniliklerinin peşinden evrilecek.

Map
Details
Project Location: Çankaya, Ankara
Project Type: Restaurant / Café / Bar
Proje Tipi Grubu: Commercial
Employer: İstanbul Yiyecek İçecek Grubu
Ana Yüklenici: Ata Mimarlik
Photography: Ali Bekman
Project Start Date: 2016
Project End Date: 2016
Construction Start Date: 2016
Construction End Date: 2016
Building Plot Area: 350 m²
Total Construction Area: 250 m²

Pin It
Architectural Offices
Architects

Yasemin Arpaç

Sebahattin Emir