İlgili Projeler

Oregon Fuar Standı

Proje, geçtiğimiz yıl İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenen Uluslararası Logitrans Transport Lojistik Fuarı için OREGON firması adına tasarlanmış ve uygulanmıştır.

Lojistik konteyner kiralama işleri yapan firmanın, kurumsal kimliği ve yaklaşımı tasarım sürecini yönlendirmiştir. Her yıl düzenlenen fuarlara kendi konteynerlarından kurarak katılan firma, geçtiğimiz yıl özelinde fuara daha yenilikçi ve farklı bir yaklaşım güden bir stand tasarımı ile katılmak istemiştir.

Firmanın görünürlük kazanmak istediği yönde, kare şeklindeki fuar standı 2 kısma ayrılmış, bir kısım sunumlar için kullanılmak üzere ‘şeffaf bir konteyner’ şeklinde tasarlanmıştır. Genellikle kalitesiz bir çatı veya cephe kaplama malzemesi olarak kullanılan şeffaf trapez levhalar, bu yaklaşım içerisinde kullanıldığında projenin vurucu noktasını oluşturmuştur. Böylece fuar standı şeffaf olmasından dolayı dışarıdan görünür ve dikkat çekici kılınırken, sosyal ve kurumsal olmak üzere iki deneyim alanı oluşturulmuştur.

Günümüzde hala kullanılmakta olan ahşap nakliye kutuları, tasarımda yeniden yorumlanmış ve standın oturma elemanları ile masalarına dönüştürülmüştür. Bu ahşap kutular mekana sıcak ve samimi bir atmosfer kazandırmış ve böylece firmayı fuara sıkıcı ve standart tasarımlı standlar ile katılan diğer firmalardan ayrıştırmış, ilgi merkezi haline getirmiştir.

Mekan ve mobilya tasarımları ile üretim süreci takibi ve mekana kurulum takibi mimari ekip tarafından sağlanmış; oturma elemanları, bilgisayar sehpaları, masalar özel tasarım ve imalat süreci ile üretilmiştir.

Fuar sonrasında üretilen konteyner bir lojistik okuluna bağışlanmış, ahşap oturma elemanları ve masalar ise firmanın yeni ofisinde kullanılmıştır.

Künye
Proje Yeri: İstanbul
Proje Tipi: Fuar Standı
Proje Tipi Grubu: Ticari
İşveren: Oregon Teknoloji Hizmetleri
Ana Yüklenici: Oregon Teknoloji Hizmetleri
Fotoğraf: Duygu Saygı, Jorela Karriqi
Proje Başlangıç Yılı: 2019
Proje Bitiş Yılı: 2019
İnşaat Başlangıç Yılı: 2019
İnşaat Bitiş Yılı: 2019
Toplam İnşaat Alanı: 36 m2

Pin It
Mimar

Duygu Saygı

Jorela Karriqi