Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

Grill Polonez Palladium Tower

Ataşehir'deki Palladium Tower Ofis binasının lobi katında bulunan ve dış mekanla ilişkili olarak kurgulanan restoranın tasarım kararları, misafirlerin yemek yerken rahat davranması gözetilerek alındı.

Ataşehir'deki Palladium Tower Ofis binasının lobi katında bulunan ve dış mekanla ilişkili olarak kurgulanan restoranın tasarım kararları, misafirlerin yemek yerken rahat davranması gözetilerek alındı. Bu nedenle tamamen yeni ve pürüzsüz bir mekan görüntüsü yerine, eski bir mevcudiyet hissi verecek atmosfer yaratılması amaçlandı.

Bu atmosferi yaratmak için patinası ve dokusu olan tuğla, doğal taş, halat, ahşap gibi ham malzemeler seçildi.

Kasap bölümü, restoran, açık ve yarı açık teraslar olarak dört ayrı gruba ayrılan iç mekan organizasyonunda aile ve gençlere hitap edebilecek aynı tasarım diline sahip ancak farklı oturma grupları kurgulandı. Bu sayede bu geniş mekan, kişi ve gruplarca daha kolay benimsenebilecek ufak parçalara ve kimliklere bölündü.

Açık terasla yarı kapalı terasın üstü, endüstriyel üretim gölgelik çatı yerine bu mekana özgü olacak şekilde, uçak kanadı kesitinden esinlenmiş formlara sahip ahşap kirişlerle çözüldü. İç mekanda halatlardan oluşan hafif tavan örtüsü ile tavandaki teknik fonksiyonların kanal ve profilleri gizlendi ve yüksek tavan, insan ölçeğine indirilerek iç mekanda daha yumuşak ve sıcak bir mekan yaratıldı. Tavandaki halatlardan oluşan bu yumuşak doku mekanı akustik olarak da rahatlatan bir tasarım kararı oldu.

Harita
Künye
Proje Yeri: Ataşehir, İstanbul
Proje Tipi: Restoran / Kafe / Bar
Proje Tipi Grubu: Ticari
İşveren: Nida İnşaat, Tahincioğlu Holding
Proje Başlangıç Yılı: 2013
Proje Bitiş Yılı: 2013, 2013
İnşaat Başlangıç Yılı: 2014
Toplam İnşaat Alanı: 1,200 m2

Pin It
Mimar

Görkem Volkan