+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
Join with or .
Similiar Projects

Proje No3

Work of Arch Studio tarafından tasarlanan proje altı katlı bir fabrikanın 350 m2’lik yönetim katında 4 yönetici ofisi, 1 toplantı odası, karşılama ve bekleme alanlarından oluşuyor.

Tasarımcılar, projeyi anlatıyor:

Ofis tasarımında perspektif ve gün ışığından  maksimum düzeyde yararlanılarak daha sıcak ve doğal bir ortam oluşturulmak amaçlanmıştır. Bunun yanı sıra mekanların tasarımında farklı konseptler düşünülmüştür. Renk skalası olarak bazı odalarda daha natürel tonlar ve dokular tercih edilirken, bazı odalarda ise siyah ve gri tonlar kullanılarak maskülen ve eklektik bir etki verilmesi sağlanmıştır.  İkinci kuşağın aktif olarak çalıştığı  yönetici odalarında;mevcut  freskler ve aile yadigarı mobilyalar, tasarım bütünlüğü içerisinde yeniden düşünülmüştür.

Çoğunluğu Türk sanatçıların eserlerinden oluşan, büyük ve değerli bir sanat koleksiyonuna sahip olan firmanın, yönetici odalarının tasarımında; kişisel hobiler ve zevklerin agırlıklı olarak ortaya çıkmaktadır. Bu detaylarla birlikte her alan, kendi içinde fark yaratmakta ve karakteristik özelliğini ortaya koymaktadır. 

Details
Project Location: Bahçelievler, İstanbul
Project Type: Offices
Proje Tipi Grubu: Commercial
Ana Yüklenici: Work of Arch
Project Start Date: 2019
Project End Date: 2020
Construction Start Date: 2020
Total Construction Area: 350, 350 m²

Pin It
Architectural Offices
Architects

Aslı Eğilmezler

Güven Erman