Other Works
Similiar Projects

Seferihisar'da Konut

Eko Adm Seferihisar'da Konut projesini 2014 yılında tasarladı.

Eko Adm projeyi şöyle anlatıyor:

"Özel bir yapı alanı içerisinde bulunan parselde planlanan yapı, (green) özellikleri ile ön plana çıkmaktadır. Yapı farklı işlevleri olan küçük yapı gruplarının bir meydancık oluşturacak şekilde yerleşmeleri ile tamamlanmıştır. Ana yapı günlük yaşam alanıdır salon açık mutfak ve yatak odasından oluşmuştur. Üst kata bağlanan merdiven ile bir oda da yukarıda düşünülmüştür. Bu yapının üzeri teras çatı olacak şekilde tasarlanmış ve hayat (açık yaşam alanı) olarak kullanılacaktır.

İkinci yapı altlı üstlü iki adet banyolu misafir odasından oluşmaktadır. Üçüncü yapı üst örtülü açık planlı bir yapıdır ve yoga alanı olarak planlanmıştır.

Tüm yapılar rüzgar ve güneş pozisyonları gözetilerek doğru açılarda yerleştirilmiştir. Orta avlu kuru peyzaj ile düzenlenecek endemik bitkiler kullanılacak ve avlu merkezine büyük bir zeytin ağacı taşınarak dikilecektir.

Yapılarda mümkün olduğunca geri dönüştürülebilir malzeme kullanılacaktır. PV paneller ile elektrik üretecek, atık gri suyunu arıtarak ve yağmur suyunu depolayarak bahçe sulamasında kullanacaktır. Yine doğal taş ahşap ve tuğla kullanılacaktır. Bu özellikleriyle yapının yeşil bina olması kurgulanmıştır."

Details
Project Location: İzmir
Project Type: Single House
Proje Tipi Grubu: Konut
Employer: Ayşıl Topcam
Structural Project: Diljen Oğuz
Mechanical Project: Erhan Karahan
Electrical Project: Merve Özbatur
Project Start Date: 2014
Project End Date: 2014

Pin It
Architectural Offices
Architects

Tamer Aksüt

Mustafa Erinanç

Cem Serbest