Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

Teos Yemek Okulu

Teos Yemek Okulu Eko Adm tarafından 2013 yılında tasarlandı.

Eko Adm projeyi şöyle anlatıyor:

İzmir Seferihisar da Teos Marina yakınında bulunan belediyeye ait 60 dönüm kıyı arazisi üzerinde geleneksel Ege mutfağına ait lezzetlerin. hem eğitiminin hem de sunum ve satışının yapıldığı bir Yemek Okulu planlanmıştır.

Belediye ye ait alan içerisinde yine belediye ilgili birimi tarafından mevcut dere kanalları korunarak ve mevcut bitki örtüsü zenginleştirilmiş; gezi alanları, bisiklet yolları, tema park, heykel ve sergi alanları ile satış üniteleri ve geniş bir rekreasyon alanı tasarlanmıştır.

Bu alan içerisinde yöresel yemeklerin satış ve sunumunun yapıldığı bir okul ve restoranlar grubu yine Ege Mimarisi'nden izler taşıyan bir planlama ile düzenlenmiştir.

Aynı anda çalışabilecek dört mutfak derslik olarak kullanılabilecek, aynı zamanda ana salondan mutfak mekanları izlenebilecektir. Mutfaklardan çıkan yemekler yine ana salonda servis edilecektir. U planlı ve arastalı bir kurguya sahip yapı, kapalı ve açık alanları ve farklı lezzetleri geleneksel doku içerisinde sunmaktadır.

Tesis, kıyı siluetine antik kale ve marinayla birlikte kuvvetli bir bağlantı sağlayacaktır. Yapı malzemesi olarak doğal taş ve tuğla ile ahşap kullanılacaktır. Bunun yanında bina çatısı üzerindeki PV paneller ile elektriğini kendisi üretecektir. Yapının ,Cittaslow Seferihisar, yeşil kimliğini öne çıkarması düşünülmüştür.

Künye
Proje Yeri: İzmir
Proje Tipi: Diğer Eğitim Yapıları
İşveren: Seferihisar Belediyesi
Statik Projesi: Diljen Oğuz
Mekanik Projesi: Erhan Karahan
Elektrik Projesi: Merve Özbatur
Proje Başlangıç Yılı: 2013
Proje Bitiş Yılı: 2013

Pin It
Mimarlık Ofisi
Mimar

Tamer Aksüt

Mustafa Erinanç

Cem Serbest