Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

Vakıf Emeklilik

Udesign Mimarlık tarafından tasarlanan Vakıf Emeklilik ofis projesi İstanbul Ortaköy'de bulunuyor.

Ofis, projeyi anlatıyor:

Ortaköy’de bulunan ’Vakıf Emeklilik’ projesini tasarlarken ana çıkış noktamız; binanın içine girdiğiniz zaman eskisine göre çok daha davetkar, modern, yenilikçi, aydınlık ve renkli bir ofis tasarlamak olmuştur. Tasarım sürecinde bizlere yol gösteren pek çok faktör tasarımı etkilemiştir.

Öncelikle mevcut ve aktif kullanımı devam eden bir binanın içinde bir dekorasyon çalışması yapmanın pek çok zorluğu vardır. Fonksiyonlar yerlerini bulurken insanın ihtiyaçlarının, doğru ergonomi, ışık, iklimlendirme ve konforun sağlanması göz önünde bulundurulmuştur. Firmanın kurumsal yapısını yansıtan renkler ve grafikler ile kimliğini korurken; ahşap malzemeler, duvar, tavan ve genel alanlarda açık renkler ve oda bölümlendirmelerinde cam malzeme kullanılarak mekanın ferahlığını artırmak ve muhteşem manzarasının en gizli köşelerden bile izlenmesi, doğal ışığın mümkün olduğunca içeri alınmasını sağlamak amaçlanmıştır. Sıcak renklerle tanımlanmış ve canlandırılmış duvar, tavan ve zeminler firmanın canlı ve hareketli çalışma tarzını desteklemeye yardımcı olmuştur.

Her katta küçük sosyal alanlar, kolon aralarında ve duvarlarda niş şeklinde dinlenme noktaları, çay kahve ihtiyaçlarının hızlı bir şekilde karşılanabileceği istasyonlar yaratılmış, ayakta ikili görüşme alanları oluşturulmuştur.

Çatı katında ve uzun koridorların oluştuğu katlarda açılı aydınlatma elemanları, görsel ve yönlendirme elemanları, akustik panolar, kayan cam ve mesh paneller kullanılarak tekdüzelik kırılmış, daha hareketli hacimler yaratılmıştır.

Harita
Künye
Proje Yeri: Beşiktaş, İstanbul
Proje Tipi: Ofis
Proje Tipi Grubu: Ticari
İşveren: Vakıf Emeklilik
Ana Yüklenici: Udesign Mimarlık
Peyzaj Mimarlığı: Gülşen Bekdaş
Proje Yöneticisi: Umut Uzuner
Mekanik Projesi: Udesign Mimarlık
Elektrik Projesi: Doğuş Elektrik
Tesisat Projesi: Deconomi Mühendislik
Şantiye Yöneticisi: Mehmed Zahid Aras
Proje Başlangıç Yılı: 2017
Proje Bitiş Yılı: 2017
İnşaat Başlangıç Yılı: 2017
İnşaat Bitiş Yılı: 2017
Toplam İnşaat Alanı: 2,500 m²

Pin It
Mimarlık Ofisi
Mimar

Umut Uzuner

İlknur Gülümoğlu

Gökçen Hotaman