Mimarlık Ofisi

Pin It

Ahmet Faruk Yıldırım

İstanbul’da doğdu. İlk, orta ve Lise eğitimini aynı şehirde tamamladı.

Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi, Mimarlık Bölümü’nden 2005 yılında mezun oldu. Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi, Mimarlık Bölümü, Yapı Elemanları kürsüsünde ahşap konusunda uzmanlaştı ve “Ahşap Platform Çerçeve Sistem” konulu Yüksek Lisans tezi ile yüksek mimar unvanını aldı.

Mezuniyet öncesi ve sonrası, gerek yurtiçi gerekse yurtdışında faaliyet gösteren mimarlık ofisleri ve İnşaat firmalarında çalıştı. ARUP ve SURYAPI’daki çalışmalarından sonra,  2014 yılında İstanbul’da MONS Mimarlık ofisini açtı.

MONS Mimarlık’ta, REVİT+BİM Navisworks ağırlıklı olmak üzere mimari proje hizmeti ve ahşap ürünler - tasarımlar ağırlıklı olmak üzere dekorasyon ve iç mimari projelerin hazırlık, sunum ve talep durumunda uygulama sürecini gerçekleştiriyor.

Askerlik görevini 2009 yılında Hakkari-Otluca’da piyade komando olarak tamamlayan Faruk Yıldırım, profesyonel fotoğrafçılık ve serbest grafik çalışmaları ile ilgilidir. İleri derecede İngilizce, Orta seviye Arapça ve Rusça biliyor. Evli iki kız çocuğu babasıdır.