Mimarlık Ofisi

Pin It

Mehmet Serdar Koca

1978 yılında İstanbul’da doğdu.

1997'de lisans öğrenimine devam ederken Aslıhan Ekitmen Mimarlık Bürosu’nda çalışmaya başladı ve 2000 yılında İTÜ Mimarlık Fakültesi’nden mezun oldu. 2002'de Boston Northeastern Üniversitesinde yüksek lisans programını tamamladı. Royal Design Mimarlık firmasında çalışmaya başladı. 2004 yılında Watertown Savings Bank Projesi ile Massachusetts-AIA tarafından Preservation ödülünü aldı.

2006'da  Türkiye’ye dönerek Idemim A.Ş.’de yönetici ortak olarak çalışmaya başladı. Bu firmada perakende sektörüne yönelik birçok projeye imza attı. BG Store ve Chakra mağazalarının Konsept Projelerini oluşturdu ve tüm Türkiye mağazalarının projelendirme ve yapımını yürüttü. Mudo, İpekyol, Machka, Twist, Starbucks, Mado gibi birçok markanın mağaza uygulama işlerini yaptı.

2009 yılında  Nova Mimarlık’ı kurdu. Özellikle Alışveriş Merkezi projeleri olmak üzere ofis ve özel konut projeleri üzerine yoğunlaştı. Başta Turkmall ve Cenay Grup olmak üzere, Rakeen, Günay inşaat, DIA holding gibi birçok büyük firmanın AVM ve Ofis projelerine imza attı.

2012'de Sektörde büyümek adına Turkmall Sultani ile güçlerini birleştirerek Nova Sultani Mimarlık’ı kurdu. Yönetici ortak olduğu bu büroda alışveriş merkezi, ofis, otel, konut, kültür merkezi ve camii konularında projeler üretmeye devam etmektedir.