+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Mimarlık Ofisi

Pin It

Nihal Arlat

1979 yılında Sakarya’da doğdu. 2002 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nden mezun oldu. 2011 yılında Arkitera Genç Mimar Ödülü Seçici Kurul Özel Ödülü'nü kazandı.

Mezuniyet projesi 2002 Archiprix Türkiye'de özel ödüle layık görüldü. 2003-2004 yılları arasında Hollanda merkezli Okra Landscape Architects ofisinde kentsel tasarım ve peyzaj projelerinde çalıştı. Bu dönem boyunca Hollanda'daki mimariyi ve tasarıma yaklaşımı yerinde inceleme fırsatı buldu. Aynı dönemde Netherlands Architecture Institute, NAi ofisinde Archiprix International 2003 organizasyonu çalışmalarında ve sonrasında tüm projelerin anlatıldığı kitabın hazırlık aşamasında yer aldı. 2004-2011 yılları arasında Dizayn Yapı Uygulama İnşaat Şirketi'nde projelerin tasarımları ve uygulama kontrolünden sorumlu olarak çalıştı. Bu dönemde üretilen projeler arasında Botech Elektronik Fabrika Binası, G1 Konutu ile Su.Venue konut binaları yer almaktadır.

Nihal Arlat Mimarlık Hizmetleri olarak 2006 yılından bu yana mimari tasarım hizmeti vermekte olan büro, 2011 yılı başından beri House212 markası adı altında konut projelerine odaklı olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Projeleri