Pin It

HPP International Turkey

HPP International’ın 2012 yılında İstanbul’da kurduğu mimarlık ofisi.

HPP Architects, son 80 yılda Uzak Doğu’dan Güney Afrika’ya, Kuzey Amerika’dan Avrupa’ya kadar dünyanın pek çok ülkesinde, 1000’in üzerinde proje tamamlamış, Avrupa’nın önde gelen mimarlık şirketlerinden biridir.

Bugün toplam 450 kişilik profesyonel mimar ve mühendis kadrosu ile merkez ofisi Almanya Düsseldorf’da bulunan HPP’nin Almanya’da 8, yurt dışında 3 ofisi bulunuyor. HPP’nin bünyesinde ofis merkezleri, hastane, alışveriş merkezi, spor ve eğlence tesisleri, sanayi ve ulaşım yapıları, idari binalar ve konut gibi her ana yapı grubunda ihtisaslaşmış çalışma grupları bulunuyor. Şirket, mimari projelendirmenin dışında danışma ve proje yönetimi servisleri de veriyor.

1933 yılında Prof. Hentrich tarafından kurulan HPP Architects’in uluslararası alanda büyük ilgi çeken en güncel projeleri arasında "Shanghai EXPO Village" ve "Europe Tower Sofia" yer alıyor. HPP’nin dünya çapında en çok bilinen projelerinin başında ise Düsseldorf’taki "Dreischeibenhaus", Leipzig Merkez İstasyonu’nun yenilenmesi, Bonn’daki "Langer Eugen", Düsseldorf Konser Salonu, Heiligendamm’daki Grand Hotel’in yenilenmesi, Düsseldorf’taki Vodafone Genel Müdürlük Binası, Frankfurt’taki Clariant Inovasyon Merkezi ve Washington’daki Alman Konsolosluğu’nun yenilenmesi projeleri geliyor.


Harita