Pin It

Swanke Hayden Connell Mimarlık (AukettSwanke)

1996 yılında Richard Seth Hayden ve Altan Gürsel tarafından İstanbul'da kurulmuş ofis 2013 yılından beri Burcu Şenparlak, Bülent Dündar, Zeynep Orberk ve Aukett Swanke Group ortaklığında çalışmalarını sürdürmektedir.

Masterplan, mimarlık ve iç mimarlık alanlarında uzmanlaşmış ekibi ile özellikle ofis yapıları, kentsel dönüşüm alanları, karma kullanımlı yapılar, ofisler, konut projeleri ve kurumsal içmimari projeler üzerine çalışmaktadır.

Tamamı Türk mimarlardan oluşan proje ekibi, fizibilite çalışmalarının başından konsept tasarıma ve uygulama projelerinin teslimine kadar tüm projelendirme sürecinde hizmet veriyor.

2013 yılında yapılan bir birleşme, uluslarası faaliyet gösteren iki firma olan Aukett Fitzroy Robinson ve Swanke Hayden Connell'i bir araya getirmiştir. İki firmanın tasarım alanında tarih olarak sırasıyla geçmişleri 1955 ve 1906’ya dayanmaktadır. Yakın bir zamanda, 1949 yılında kurulmuş ve öncelikli olarak Orta Doğu bölgesinde faaliyet gösteren John R Harris & Partners da gruba katılmıştır.

90 yılı aşkın birikimle Birleşik Krallık, Almanya, Rusya, Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri, Çek Cumhuriyeti, Brezilya ve Kolombiya olmak üzere 8 ülkede 14 ofis ve toplam 380’in üzerinde çalışanıyla geniş bir ağ oluşturmaktadır.


Harita